Žinių radijuje diskutuojame apie Google reklamą ir SEO

Žinių radijo laidoje „Verslo akademija“ diskutavome apie Google reklamos privalumus ir trūkumus bei SEO naudą elektroninėje erdvėje. Dalyvavome nuotoliniu būdu, bendraudami telefonu. Laidos pristatymas ir trumpas ištraukos, o štai čia galite paklausyti pilną laidos versiją (nenustebkite, nes laidos aprašymas kažkodėl neatitinka laidos turinio).

Laidos pašnekovai taip pat buvo Interneto reklamos agentūros „Energija verslui“ vadovas Rolandas Urka, Marketingo agentūros „Marketologai“ vadovas Donatas Jonikas bei aš, blogo autorius Paulius ir įstaigos „Socialinės atsakomybės projektai“, įkūrusios interneto projektų kompaniją Cometos, vadovas.

Didžiausia, mano manymu, šios laidos nauda ta, kad jos dalyviai atskleidė Google Adwords reklamos ir SEO įtakos ribas, o ne mitologizavo šių paslaugų, kaip kažko super-reikalingo ir neišvengiamo kiekvienam verslui, nors tai, žinoma, sritys iš kurių šie žmonės uždirba pajamas.

Esminė ir ryškiausia laidos dalyvių išvada būtų tokia:

nei nuolatinis, ilgalaikis ir brangus optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) nei didžiuliai biudžetai Google Adwords reklamai dar nereiškia, kad žmonės atėję į svetainę ką nors nupirks ar atliks tam tikrą reikalingą veiksmą. SEO ir Google Adwords reklama tėra dalis – kartais gana svarbi – pardavimų proceso. Reikia taip pat neužmiršti, kad egzistuoja bendras įmonės marketingo planas ir jo koncepcija, ar svetingai lankytoją pasitinka bendrovės interneto svetainė (ar jai nieko netrūksta, ar ji sukurta taip, kad lankytojui čia būtų jauku, patogu ir patrauklu būti tam tikrą laiką ir nuveikti kažką naudingo įmonės labui) ar įdiegtos patogios prekių įsigyjimo ar paslaugų užsakymo formos, kaip yra vėliau bendraujama su žmonėmis jau kartą tapusiais jūsų klientui ir pan. Taigi, SEO ir Google Adwords tikrai ir neabejotinai atves papildomus lankytojus, tačiau ar tikrai būsite pasiruošę juos sutikti yra kitas klausimas. Jeigu ne, investuoti pinigai gali būti išleisti veltui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *