“ www svetainiu kurimas “ ir kiti smagūs raktažodžiai

Yra toks geras įrankis Google AdWords Keyword Tool. Jis tinka ne tik rimties darbams bandant įveikti optimizavimo paieškos sistemoms problemas ir nustatinėjant, kokius raktažodžius pasirinkti sėkmingam konkuravimui su kitomis svetainėmis įsikūrus interneto erdvėje. Į Google AdWords Keyword Tool verta užklysti ir turint akimirką laisvo laiko ar tiesiog norint įdomiai praleisti laisvo laiko akimirką. Kodėl? Tokios globalios ir ilgą laiko tarpą duomenis analizuojančios sistemos pateikia neįkainojamą medžiagą ne tik internetinių verslų atstovams, bet ir kultūrologams, kalbininkams, sociologams, psichologams bei – esu tuo įsitikinęs – įvairių kitų sričių mokslininkams. Kalba yra išskirtinis kultūrinis fenomenas išskiriantis žmogų tarpe kitų gyvybės formų. Ir ta pati kalba – ypač ilgalaikiai duomenys apie ją – atskleidžia labai įdomius poslinkius ir tendencijas, kaip keičiasi žmogaus mąstymas.

Pabandėme į Google AdWords Keyword Tool įvesti mūsų veiklai aktualų raktažodį „svetaines dizainas“. Šis Google įrankis pateikia informaciją ne tik apie įvestą keyword‘ą, bet ir pateikia ilgą sąrašą jam artimų raktažodių, kad būtų lengviau įsivaizduoti kontekstą ir čia pat matyti kitas alternatyvas. Štai čia ir pasitinka būsimąjį svetainės lankytojų medžiotoją patys įdomiausi netikėtumai. Svetainės dizaineris analizuodamas raktažodį „svetaines dizainas“ pamatys, kad užklausų skaičius pagal šį keyword‘ą yra itin mažas. Tačiau, svarbiausia, atras, kokie susiję raktažodžiai interneto vartotojų yra naudojami kurkas dažniau ar yra patys populiariausi.

Aš visuomet mėgstu prieš pateikdamas Google AdWords Keyword Tool kokį nors raktažodį paspėlioti jo galimas alternatyvas. Tačiau, prisipažinsiu, mano intelektinės galios šiuo atveju yra iš ties menkos, nes nuspėti, kaip mąsto dauguma žmonių ir kokios alternatyvos dažniausiai yra vedamos Google paieškoje yra iš ties nelengvas iššūkis.

Ar galėtumėte pagalvoti, kad „svetaines dizaino“ populiariausios alternatyvos yra šios:

– www kurimas

– www svetainiu kurimas

– www puslapiu kurimas

Aš, pavyzdžiui, mąstydamas apie interneto svetaines ir su jomis susijusius dalykus, niekuomet negalvoju, kad mąstau apie kažką susijusio su „www“. Aš mąstau apie „svetaines“, „tinklapius“, „portalus“, „puslapius“, „saitus“, „web‘ą“ ir t.t. ir pan. (Beje, Google AdWords Keyword Tool pateiks nemažai alternatyvų ir su šiais žodžiais.)  Bet niekad nemąstau ir nemąsčiau apie „www“. Iki šiol. Dabar aš trejetą „nieko nereiškiančių“ raidžių vertinu visai kitaip. Pasirodo, didelė dalis lietuviškai kalbančių žmonių „interneto svetaines“ keičia trumpuoju „www“. Ir tai nėra kažkoks primityvumas, tiesmukumas ar išprusimo IT srityje stoka. Pradėjus gilintis, galima rasti tam paaiškinimų: juk vien įvedimas paieškos laukelyje yra kurkas trumpesnis ir spartesnis vedant tris „w“ raides negu griozdišką – dabar jau! – žodžių junginį „interneto svetainė“.

Ir tai tik vienas pavyzdys. Svarbu nepamiršti, kad žmonės mąsto skirtingai, o dažniausiai – tikrai kitaip negu mes. Todėl, reikia visuomet gerai pagalvoti, kaip gali būti įvertinami ir priimami skirtingi, žodžiai, jų junginiai ar sakiniai. Jeigu neturite laiko arba norite gauti iš karto profesionalią pagalbą, būtinai pasinaudokite Google AdWords Keyword Tool. Sutaupysite tikrai daug ir įgysite labai vertingų žinių. Pavyzdžiui, jeigu turite odontologijos kabinetą ir jį pristatančią svetainę, pamatysite, jog žmonės nepalyginamai dažniau ieško „stomatologo“ nei „dantų gydytojo“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.