Verslas internete: „Ar galite sukurti internetinį socialinį portalą?“

Idėjų daugėja, daugėja ir aukščiausio rizikos laipsnio idėjų.

Šios savaitės įdomiausia užklausa galėtume skelbti šį trumpą klausimą, kurį gavome elektroniniu paštu:

„Laba diena, noriu pasiteirauti kiek kainuoja socialinio tinklalapio sukurimas?

Pagarbiai,

…“ (kalba netaisyta)

Mes bandėme aiškintis detaliau, kokias funkcijas turėtų turėti būsimas socialinis portalas, kokią struktūrą, kam būtų skirtas ir pan. Deja, konkrečių atsakymų negavome ir galiausiai ryšys su klausimo autoriumi nutrūko apskritai. Deja, telefono nr. laiške nurodytas nebuvo. Galbūt kalba nesivystė dėl to, kad greitai neatsakėme, kiek gi galėtų kainuoti toks portalas? Tačiau kaip galima būtų atsakyti, kai panašūs projektai yra vieni sudėtingiausių mūsų paslaugų portfelyje ir jų projektavimas bei kūrimas užtrunka tikrai ilgai. Beje, į panašią situaciją pakliūname gana dažnai: pradedame aiškintis detaliau kliento verslo internete idėją ir jis tarsi tą pačią akimirką praranda bet kokį interesą savo planams.

Niekada negali konkrečiai žinoti, kas dedasi kliento galvoje, tačiau neretai tenka stebėti internetinio verslo bumą tiesiog iracionaliai užvaldžiusį žmonių mintis. Tokių žmonių, kurie anksčiau nieko bendro neturėjo su internetu ir bizniu jame. Situacija įdomi: kartais pasijunti nebe automatiniu paslaugų teikėju, o tam tikros siauros srities ekonomikos analitiku. Juk gali patarti, kad klientas nesiimtų rizikos, kurios jis pats nemato arba patarti pradžioje išbandyti jėgas su kuklesniu projektu ir pasitikrinti, ar idėja gali pasiteisinti.

Idėjų daugėja, daugėja ir aukščiausio rizikos laipsnio idėjų. Tačiau mums svarbiausia – kaip jau minėjome ne kartą – kad mūsų sukurta paslauga turėtų kuo ilgesnį gyvavimo laikotarpį, todėl mes suinteresuoti padėti rasti tokį sprendimo atitikmenį, kuris veiktų ir būtų gyvas kuo ilgiau, nes tik toks sprendimas bus naudingas tiek klientui tiek mums. Internetiniame versle vyrauja toks paradoksas: sukurta paslauga negali turėti naudos tik vienai pusei. Jeigu taip nutiks, gana greitai internetinis projektas žlugs ir jis neturės naudos niekam. Internetinis verslas turi būti naudingas tiek sumanytojui tiek šio sumanymo techniniam įgyvendintojui, nes tik veikiantis pavyzdys yra tikras suteiktos paslaugos įvertinimas.

6 komentarai

 1. Martynas

  Sveiki,
  Pas mane gimė ideja sukurti internetinę svetainę aukciono tipo, tik kur butų siulomos ne prekes o paslaugos. Kiek kainuotų tokio tipo svetainės sukūrimas?

  Atsakyti
 2. admin Įrašo autorius(-ė)

  Sveiki, Martynai,

  dėkui už klausimą. Kaina galima tiksliau pasakyti pilnai išanalizavus svetainės poreikius, t.y. kokias papildomas funkcijas ji turėtų, prie kokių mokėjimo sistemų turėtų būti pajungta, kokio dizaino reikėtų, ar reikėtų kurti visą vizualinį apipavidalinimą projektui (logo, spalvas, banerius) ir pan. Rašykite mums info@cometos.com ir galėsime detaliau aptarti Jūsų norus.

  Atsakyti
 3. admin Įrašo autorius(-ė)

  Sveiki, kuriame įvairias aplikacijas. Reikėtų žinoti, konkretesnius reikalavimus. Kreipkitės mūsų kontaktais.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.