Testuojame save logotipų paišyme ir bandome pagrįsti jų idėjas

Vienam Cometos bičiuliui, įkūrusiam profesionalią garso įrašų studiją, pradėjome kurti logotipą. Studijos pavadinimas „Megasonus“. Logotipo projektavimui gairių turime nedaug:

  • mega – verčiam į lietuvių kalbą: platus, didelis, visa apimantis
  • sonus – garsas
  • kiti reikalavimai: asketiškumas, minimalumas, bauhaus stilių primenantis šriftas.

Tai tiek. Pažiūrėk, kokie variantai mums gavosi.

1. Megafonas

Didelį (t.y. profesionalią ir kokybišką audio produkciją) garsą simbolizuojantis megafono simbolis, iš kurio nematomas pranešėjas taria studijos pavadinimą – garso sklidimo kryptimi matomas „Megasonus“ užrašas. Žalia spalva atskiria dvi sudėtines pavadinimo dalis ir simbolizuoja pagarbą sau, iš kurios sklinda taikus ir dėmesingas požiūris į klientą.

megasonus_logo.cdr

2. Magnet

Garso prigimčiai atskleisti pasitelkta magneto idėja, kurio poliai sugeba sujungti į darnią visumą, tai, kas garso menui ir prigimčiai yra nesvetima (magnetas traukia prie savęs ne visas medžiagas). Trijų, viena kitą palaikančių spalvų sąjunga nurodo į dvigubą magneto veikimo principą: trauką ir stūmimą – intesyvi ir prislopinta spalva. Jų apsuptyje tamsiai pilkas studijos pavadinimas.

megasonus_logo.cdr

3. Magnet 2

Dar viena Magneto VS. garso sklidimo bangų analogija.

megasonus_logo.cdr

4. Rocket

Raketos simbolis, kaip mega technologinio įrenginio visomis prasmėmis: dydžiu, moksline prasme, žmonijos pasiekimu, technologinėmis inovacijomis bei, žinoma, sukuriamu garso kiekiu. Simbolio krūvis lemia ramių spalvų pasirinkimą, kaip neutralią atsvarą stipriai idėjai.

megasonus_logo.cdr

5. Sound fashion

Šiek tiek retro stiliaus logotipas su bauhaus ideologiją primenančiu šriftu. Pirmas ryškus, stilingas, su konceptualiomis skirtingų ilgių garso tiesėmis (kurios realybėje sklinda bangomis), tuo tarpu antrasis konceptualumą savinasi kaip visa ko pagrindą: žodžiai spalvų ir eilučių dėka suskirstomi į skiemenis, duodančius nuorodą į visa supantį garsų debesį, ryškų, stiprų ir viliojantį.

megasonus_logo.cdr

6. Mystery

Variantas, kuris visuomet atsiranda klientui pateikiamame pavyzdžių dokumente. Šiek tiek pasąmonės srauto, šiek tiek išsišokimo, avantiūros ir žmogiškojo asociacijų aparato erzinimo. Reikia paaiškinimo? Jis nebūtinas, tačiau: garso burbule matomas mega – magas, garso magas – burtininkas, išdarinėjantis su garsu stebuklus ir judinantis šį amatą progreso link – fastfarward.

megasonus_logo.cdr

7. Speaking loud.

Komiksų dialogų burbulai. Nematomi herojai skelbia ir praneša, kad rinkoje yra solidus ir patikimas dalyvis. Retro spalvų ir klasikinis juodai baltas variantas.

megasonus_logo.cdr

8. Conceptual

Galbūt labiausiai kliento lūkesčius atitinkantis variantas: pakankamai asketiškas, solidus, versliškas, liudijantis atidumą, stiprias žinias, gebėjimą suteikti daugiau vertės nei iš tiesų yra laukiama. Garso aparatų indikatoriuse šokinėjantys dažnių stulpeliai susilieja su šriftu ir jame pranyksta. Raudona m raidė primena, koks šios studijos pavadinimas.

megasonus_logo.cdr

9. Chinese gong

Mums patiems labiausiai patikusi asociacija – megasound yra ne kas kita, kaip kinietiškas gongas, vienas didžiausių ir galingiausių pasaulio akustinių instrumentų, pranešantis visam pasauliui apie svarbiausius įvykius, turintis gilią religinę, politinę, etninę prasmes. Todėl šriftas ir spalvos – konservatyvūs.

megasonus_logo.cdr

10. Chinese gong 2

Dar vienas kinietiško gongo variantas.

Jūsų vertinimai ir kritika mielai laukiame komentaruose.

megasonus_logo.cdr

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.