Svetainių kūrimas medicinos įstaigoms

Dėl tinklapio medicinos įstaigai sukūrimo aslaugų, kreipkitės užpildydami šią trumpą formą.

Svetainės kūrimas yra dinamiškas ir adrenalino išsiskyrimą skatinantis darbas. Kiekvienas prašymas sukurti naują svetainę yra iššūkis, visuomet grąžinantis mus į savotišką starto poziciją. Galbūt, jeigu būtume didelė tarptautinė kompanija, galėtume specializuotis vien transporto ar vien maitinimo įstaigų tinklapių kūrime, tačiau to sau leisti šiuo metu negalime, todėl siūlome savo paslaugas įvairių sričių verslui. Dėl šios priežastis kiekvieną kartą nueiname įdomų kūrybinį kelią, gilindami savo žinias ir duodami maksimalų rezultatą savo klientams.

Vienas iš paskutinių mūsų darbų buvo užsakymas sukurti naują svetainę vienai vilniaus klinikai. Koks buvo tinklapio kūrimo procesas? Čia neminėsime, kiek praleidžiame laiko derindami atskirus pačius smulkiausius svetainės estetinius ir techninius niuansus. Papasakosime, kokį nematomą darbą atliekame įmonės viduje, pradėję dėlioti eskizus ir programinio kodo eilutes.

Prieš kurdami svetainę, mes visuomet atliekame kuo išsamesnę atitinkamo verslo rinkos internete analizę: kokios vyraujančios tendencijos informacijos pateikimo struktūroje, spalvų paletėje, kokie dalykai laikomi akcentais ir kuriems skiriama mažiau dėmesio. Taip pat remiamės savo ilgalaike patirtimi teikiant svetainių kūrimo paslaugas.

Atlikę įvairių pasaulio medicino įstaigų / klinikų interneto svetainių analizę, pastebėjome keletą vyraujančių elementų:

1) svarbiausia informacija turi būti pasiekiama greitai ir pateikta kuo aiškiau. Tokia informacija gali būti laikoma: užklausos apie paslaugą, pacientų (kliento) registraciją (registracijos forma, ar nuoroda į atskirą sistemą), klinikos darbo laiką, pagrindines paslaugas ir kitus akcentus, kuriuos išskiria kaip unikalius kiekviena organizacija savo nuožiūra. Labiausiai pasiteisinantis aktualiausios informacijos pateikimas turi būti atliekamas vadinamais „blokais“, o ne bendrame stilistiškai unifikuotame meniu. Blokais mes vadiname aiškiai spalviškai ir kitais estetiniais niuansais išskirtas atskiras tinklapio erdves:

http://www.seattlechildrens.org/ – radikalus šios išvados pavyzdys: dešinėje matomas skyrius taip ir vadinamas „Greitosios nuorodos“. Visa kita informacija pateikiama taip pat aiškiais blokais.

http://www.mayoclinic.com/ – gal kiek per daug amerikietiškas pavyzdys, tačiau stipri vaizdinė medžiaga lydima išskiriant keturis punktus – paciento istorija, ligų paieška (Health Information), kokiais principais klinika gydo ligonius (Patient Care), vizito užklausa (Request an Appointment).

2) kokybiška, stambesnio formato vizualinė medžiaga padeda akcentuoti svarbiausias klinikos vertybes:

http://www.sgul.ac.uk/ bei dar keli ne iki galo išbaigti vizualiai pavyzdžiai, tačiau pateikiantys prisistatymo galimybes pasitelkiant pacientų istorijas: http://stanfordhospital.org/

http://www.bmc.org/.

3) svetainės meninis stilius turėtų būti kuo „lengvesnis“, „švaresnis“ ir paprastesnis, kad dar tiksliau išryškėtų dėmesys į akcentus, kuriems teiksime reikšmę:

http://www.virginiahospitalcenter.com/

http://www.wradonc.com/

http://www.elitehealth.com/

Žinoma, spręsti Jums, kaip mums pavyko perteikti šią analizę į klinikos svetainę. Daug ką keitėme pagal kliento individualius pageidavimus ir gerokai nutolome nuo pradinės versijos. Tačiau šis klausimas lieka atviras vėlesnėms diskusijoms: kiek ir kodėl galima nusileisti klientui sprendžiant įvairius būsimos svetainės niuansus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.