Svetainių kūrimas Kaune: privalumas ar trūkumas?

Dėl interneto svetainės sukūrimo kreipkitės užpildydami šią trumpą formą.

Lietuvos interneto paslaugų rinkoje vis dar nemažai lemia įmonės lokalizacija. Lyg ir keista, tačiau vienas iš dešimties klientų mums atkrenta būtent dėl šios priežasties.

Mes gyvename ir dirbame Kaune. Kaunas yra gimtas miestas daugumai mūsų įmonės darbuotojų. Būtent šiame mieste kuriame svetaines, mobiliąsias aplikacijas, socialinius portalus, generuojame naujas socialines idėjas bei siūlome kitas įprastas ar sudėtingesnes web programavimo paslaugas. Iš tiesų, dažnai užsimirštame, kur dirbame. Nes XXI amžiuje vieta nėra toks konkretus ir svarbus dalykas nei socialiniuose santykiuose nei ekonomine prasme. Globalumas akivaizdus ir jaučiamas kasdien – ypač internetiniame versle. Mūsų atliktų darbų geografija dar nėra labai plati (esame suteikę paslaugas JAV ir Prancūzijoje), tačiau bendras kontekstas keičiantis patirtimi, ieškant verslo partnerių bei galimybių outsource’inti savo veiklą trina visas ribas ne tik tarp šalių, bet ir tarp kontinentų.

Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą
Visgi Lietuvoje kartais tenka prisiminti iš kur esame kilę ir įvertinti savo buvimo vietą kaip neigiamą ar kaip teigiamą faktą. Tai nėra išskirtinis mūsų šalies bruožas. Tas pats galioja ir bendraujant globaliai. Kažkam kartais ima ir pasirodo, kad Lietuva yra „per toli“ ar tiesiog „neaiškioje“ vietoje, kad būtų galima pradėti verslą su mumis. Panašiai ir Lietuvos viduje. Tampa įprasta, jog kartą per mėnesį išgirstame iš besikreipusių į mus dėl tam tikrų paslaugų, kad mūsų atsisakė vien dėl to, kad buvome iš… Kauno. Kaunas pats savaime nėra blogai, tiesiog esame per toli, nes klientas gyvena Vilniuje, Klaipėdoje ar Šiauliuose. Ši dalis klientų norėtų, kad paslaugos teikėjas būtų įsikūręs jų mieste.

Tokiu atveju mes tampame bejėgiai, nes skubiai įkurti padalinio bet kuriame mieste nesugebėsime ir kažin, ar tai turės prasmės ir kokios nors ilgalaikės naudos. Priešingai, tai tikriausiai bus itin nuostolinga. Tačiau gudraus vadybinio žingsnio, kaip pritraukti tokį klientą dar nesugalvojome. Gal turite idėjų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.