Svetainės atnaujinimas

Kadangi vienas iš dažniausių mūsų įmonės naudojamų pardavimų būdų yra tiesioginis marketingas rašant laišką su konkrečiu pasiūlymu klientui, ką reikėtų pakeisti ir ką patobulinti jo svetainėje, galime teigti, kad poros metų savo veiklos laikotarpyje peržiūrėjome tikrai nemažai lietuviškų svetainių. Išvada yra labai įdomi: maždaug 80 – 90 % Lietuvos įmonių turi svetaines sukurtas prieš 5-10 metų, kurios tarnauja geriausiu atveju, kaip vizitinė kortelė. Prastos kokybės gif animacija, niūrios ir nepatrauklios spalvos, neatnaujinta informacija, nelogiška ir chaotiška struktūra yra dažniausiai pastebimi trūkumai. Jeigu neaišku, ar įmonė vis dar gyva, nebus aišku, ar ji dar parduoda savo produkciją ir paslaugas. O gal tiesiog nenoriai tą daro?

Kodėl mes manome, kad reikėtų nuolat atnaujinti įmonės svetainę, o esmingesnius pokyčius diegti bent jau kas 5 metai?

1. Keičiasi skirtingai informacijai teikiamos svarbos kriterijai. 

Kažkada buvo svarbus įmonės logotipas (beje, dažnai susiduriame su šia problema ir šiandien: „Padidinkite logotipą dar šiek tiek, dar, ir dar truputį…“).  Kažkada akcentuotas meniu ar tam tikras surastas „geras“ efektas. Kažkada sudėtinga buvo sukurti tinklapį nepasiūlius intro puslapio. Sutinkame, jog tai gali būti „skonio“ dalykas, kuriam įveikti ar diskutuoti su juo profesionalui būna dažnai net neįmanoma. Tiesiog norime priminti, kad šiuo metu vyraujanti tendencija įmonių tinklalapių vystyme yra aiškus ir greitas informacijos pateikimas. Svarbiausi įmonės akcentai (kontaktinė informacija, esminės veiklos sritys, akcijos, pasiektos pergalės ar kiti sukurtos vertės variantai) turi būti aiškiai ir paprastai sumodeliuoti jau tituliniame puslapyje.  Negana to? Taip pat populiarus šiai dienai korporacinės svetainės tipas – vieno puslapio tinklapis.

2. Keičiasi žmonių estetinis suvokimas.

Norime to ar nenorime. Kaip ir mada, kaip ir valgymo įpročiai, kaip ir laisvalaikio praleidimo būdai. Keičiasi viskas. Kartais iš esmės. Klausimas Jums: ar reikia naujos išvaizdos šiai svetainei?

3. Keičiasi technologijos.

Atsiranda nauji moduliai, priedėliai (plug-ins), apsikeitimo socialiniuose tinkluose galimybės, kurių prieš penketą metų niekas negalėjo pasiūlyti Jūsų svetainei, nes tokių galimybių tiesiog nebuvo. Norint, kad Jūsų tinklapis būtų pastebėtas, jis turi būti atnaujinamas nuolatos. Nebūtinai radikaliai, bet papildymai tikrai yra būtini. Ką lemia šiandienos technologiniai pokyčiai? Lengvus ir paprastus atsiskaitymus už prekes ir paslaugas, integravimą visų įmonamų atsiskaitymo būdų internetu, visiškai atvirą galimybę keistis jūsų svetainės nuoroda visuose įmanomuose populiariausiuose social ir media sharing tinklalapiuose, įvairius Jūsų populiarumo, santykio su klientais/aplinka matuoklius ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *