Sukurti interneto puslapį: paslaugų palyginimas

Sukurti interneto puslapį labai paprasta, ar ne? Word programa yra kiekviename kompiuteryje. O juk su ja taip pat galima pasigaminti visai neblogą svetainę. Iš kitos pusės internetas knibžda nuo nemokamų dizaino ir turinio valdymo sistemų, kurias suvaldyti gali šiais laikais ir programavimo studijų nebaigęs specialistas. Tad, kodėl puslapio sukūrimas gali kainuoti 5.000 – 10.000 Lt?

1. Ekonominiai / pigūs svetainių variantai reiškia labai paprastą dalyką – su Jumis dirbs vienas žmogus. Rezultatas, kurį gausite – jūsų elektroninė erdvė internete.

Puslapio sukūrimas reikalauja įvairių sričių specialistų žinių.

2. Jūs negausite: reprezentacijos, įvaizdžio, užtikrinto lankomumo, nuolatinės techninės priežiūros, jūsų poreikius atitinkančios turinio valdymo sistemos, trumpai tariant, negausite svetainės, kuri galėtų parduoti Jūsų prekes ar paslaugas. Žinoma, mes nesiginčijame – pradžiai gali užtekti ir tokio prisistatymo internete, tačiau jis gali pristabdyti jūsų veiklą ir neduoti to rezultato, kuris galėtų būti. Priešingai, jūs galite pagalvoti, kad internetas yra laiko ir pinigų švaistymas. Tad, kodėl investuoti dar daugiau, jeigu pirma investicija nedavė beveik jokios grąžos.

3. Mokėdami „pasakiškus“ pinigus už svetainę, Jūs samdote pagal situaciją keturis – penkis skirtingų sričių specialistus, kurie dirba apie keletą savaičių prie Jūsų įmonės puslapio. T.y.

— dizainerį, kuris piešia ne vieną, bet keletą būsimo puslapio variantų, iš kurių renkatės labiausiai patinkantį. Taip pat – o tai labai svarbu – jis atskirai sumaketuoja visus vidinius svetainės puslapius pagal atitinkamą, jame esantį turinį ir skiria dėmesį kiekvienai puslapio detalei. Tuo tarpu padandykite rasti 10 skirtumų tarp šabloninės svetainės titulinio ir vidinio puslapių. Pavyko? Esmė ne tame, kad šie puslapiai turi skirtis ir būti į vienas į kitą nepanašūs, tačiau kiekviename puslapyje skiriasi turinys ir jis turi atrodyti jame lygiai taip pat gerai, kaip ir pirmas svetainės puslapis.

— programuotoją, kuris parenka reikiamą ir tinkamiausią TVS Jūsų puslapiams, pritaiko ir tobuliną ją, parašo trūkstamus modulius ir paverčia svetainę veikiančiu daiktu.

— turinio kūrėją, kurio darbas yra labai svarbus užtikrinant kuo didesnį svetainės lankomumą. Turinio kūrėjas, t.y. tekstų Jūsų puslapiui rašytojas, pasitelkia visus prieinamus žodžių, žodžių junginių ir teksto kūrimo analizės įrankius ir juos panaudoja taip, kad Jūsų puslapio tekstas būtų unikalus, išskirtinis ir traukiantis Google ir kitų paieškos sistemų dėmesį. O ar žinojote, kad norint užtikrinti pastovų ir augantį lankomumą, puslapio turinys turi būti nuolat atnaujinamas ir pildomas? Tai yra pastovus ir tikrai nelengvas darbas.

— SEO specialistą, kuris sukurtą puslapį optimizuoja paieškos sistemoms. Kodas, struktūra ir begalė kitų techninių niuansų turi būti suderinti ir veikti išvien. Kitu atveju Google pradės galvoti, kad šią svetainę kūrė atsitiktiniai specialistai ir Jūsų reitingas pradės kristi.

— ir pagaliau Jūs samdote projektų vadovą, kuris tarpininkauja su Jumis ir visa puslapio kūrimo komanda, kantriai derina kiekvieną svetainės detalę, kasdien aptaria su Jumis proceso eigą, pageidaujamus pokyčius, pristato atliktas analizes, siūlo savo patarimus ir profesionalius pasiulymus: dėl dizaino, dėl turinio, dėl techninių sprendimų.

Ar vertas toks darbo principas adekvataus atlygio?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.