Šiuolaikinis marketingas yra detalių marketingas

google-display-network-example

Lietuvos televizijos kanaluose pastebite daugybę reklamų, kurios apie plačiai vartojamas prekes informuoja platų auditorijos segmentą. Atsižvelgiant į televizijos reklamų techninį ir estetinį reguliavimą net dažniausiai rodomas klipas atrodo panašiai efektyviai kaip kitos televizijos reklamos ir neiššoka iš reklaminio bloko konteksto. Kiek kitokią situaciją aptiksime internetiniame Google Display reklamos tinkle. Ją šiandien ir norime apžvelgti straipsnyje.

Dažnai pastebime netvarką Google Display tinklo reklamoje: tai nesuderinami šriftai, Call-to-Action mygtukai, spalvos, formos – ir dar daug kitų subjektyviai įvertinamų detalių. O net ir suderinus detales, statiški arba minimaliai animuoti vaizdai greičiausiai neprikausto potencialių klientų dėmesio. Būtent todėl, kad suteikti didesnes pristatymo galimybes, Google pasauliui, tame tarpe ir Lietuvai, pasiūlė Google Video Ads. Žinoma, Lietuvoje Google Video Ads platforma pirmosios tyrinėjo didžiosios kompanijos, papildydamos televizines reklamines kampanijas.  Todėl daugumos reklamų klipų kokybė puiki.

Tačiau pasaulinės internetinės video reklamos tendencijos truputį kitokios. Jei dažniau paklausysite užsienio atlikėjų muzikos per Youtube, susidursite su tokia situacija: grojaraštyje tarp mėgiamų atlikėjų transliuojami pusiau buitiniai video klipai, rodomi telefoniniai blogų įrašai iš autorių miegamojo, kažkokios prišnerkštos palėpės ir pan. Tokie vaizdai parodo prioritetą turiniui, veiklos laisvei, tačiau pamirštamas turinio pateikimas, detalės, pradedant nuo aprangos ir baigiant filmavimo, rašymo, kalbėjimo kultūra. Nesuklyskite: nėra blogai, kad diletantizmo nepastebi didelė auditorija, yra blogai, jog jį pastebi moki ir intelektuali auditorija.

Išsilavinusiems klientams norisi, kad reklama žibėtų ir kad kuriant ją būtų investuota maksimaliai laiko ir profesionalumo. Nes tik tuomet ji įgauna maksimalią vertę ir nesukelia jokių pašalinių efektų, verčia grožėtis darbu, nekelia nuovargio. Taip reklaminis klipas sukelia maksimalų efektą primindamas apie kompanijos nuoširdžias pastangas pasiekti klientą. Todėl bet kuris internetinis reklaminis klipas privalo blizgėti.

Šiuolaikinis marketingas yra detalių marketingas – nesvarbu, ar internete, ar vitrinose, ar prekybos centre. Dauguma įmonių ilgai stebi ir ilgus metus tobulina savo reklamos kampanijas, nes puikiai supranta, jog temos ir detalės, galinčios patraukti klientą keičiasi taip pat greitai kaip ir technologijos. Tik į naujas vizualines detales ir idėjas orientuotas marketingas gali būti maksimaliai naujas ir maksimaliai atitikti klientų lūkesčius bei sukurti ažiotažą. Visa kita nusėda šiukšlių dėžėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.