SEO taisyklė nr. 1: svetainės lankytojų skaičius yra laikinas dalykas

Mus ši problema ir patirtis pasiekė metų sandūroje: 2012 m. gruodžio mėnesį ir visa savo esme pasireiškė 2013 m. sausio mėnesį. T.y. po paskutinių vadinamųjų Panda pakeitimų paieškos variklyje Google paieškos rezultatų hierarchija ir rūšiavimas gana ženkliai pasikeitė.

Kaip dažnai Google koreguoja ir tobulina interneto užklausų algoritmą galima susipažinti šioje nuorodoje.

Dauguma mūsų stebimų svetainių sulaukia per daug mažo lankyto srauto, kad būtų galima spręsti apie Google atliekamas korekcijas. Tačiau turime vieną socialinį projektą draugauki.me, kurio lankomumas Lietuvos interneto pasaulyje yra gana stipriai vidutiniškas, todėl tiksliau ir aiškiau parodo pasikeitusias paieškos sistemų rezultatų pateikimo taisykles.

draugauki.me, kuris skirtas lietuviškai kalbantiems pagyvenusiems žmonėms ir  iš kuriame keletas entuziastų jį pildo beveik kasdien nuo 2008 m. rugpjūčio mėnesio, lankomumas 2012 m. antroje pusėje svyruodavo nuo 1500 iki 2000 unikalių skaitytojų per dieną. Įdomybės prasidėjo, kaip minėjau, metų gale, kuomet pradėjom stebėti lėtą, bet pastovų lankytojų srauto mažėjimą. Kritimas pagaliau stabilizavosi 2013 m. sausį ir jau trečią mėnesį iš eilės laikosi apie 1000 tūkstantį unikalių lankytojų per dieną.

draugaukime-logo-mazas

Atsižvelgiant į tai, galima teigti, kad skaitytojų srautas sumažėjo daugiau nei trečdaliu (2000 unikalių lankytojų svetainė pasiekdavo ne taip dažnai). Gerokai sunerimę, puolėme skaitinėti kitų tinklalapių savininkų patirtis dėl pasikeitusios Google politikos. Pastebėta situacija leido lengviau atsikvėpti, kadangi identiškus išbandymus patyrė ne tik panašios tematikos draugauki.me konkurentai, bet ir kitų sričių svetainės, kurių populiarumas ir internautų dėmesys buvo nepalyginamai didesni nei šiam socialiniam projektui. Kai kurieų tinklapių lankytojų srautas sumažėjo per pusę ar net daugiau.

Išvados dėliojosi pačios savaime:

1. SEO taisyklė nr.1 yra tokia: Jūsų svetainės šiandienos lankytojų srautas yra laikinas dalykas (gal net rytoj jis bus visiškai kitoks).

2. Didžiausia paieškos sistema Google be perstojo tobulina paieškos pateikiamų rezultatų kategorizavimą, todėl būtina sekti naujienas ir aiškintis, kokie pakeitimai yra daromi ir kaip pasikeitė svetainių vertinimo prioritetai.

Mūsų draugauki.me atskleidė keletą trūkumų, kurie įtakojo trečdaliu sumažėjusį lankytojų srautą:

3. Dar kartą patvirtintas ir vis labiau Google akcentuojama SEO optimizavimas – kuo kokybiškesnis ir reikalingesnis turinys skaitytojui. Jeigu jis atkeliauja į Jūsų svetainę ir pamato, kad tai yra ne tai, ko jis ieškojo ir po sekundės dalies svetainę išjungia, tai bus tikrai didelis minusas šiam tinklapiui.

draugauki.me turinio turi labai daug, tačiau jis dažnai nėra kokybiškas. Tai taip nėra tematinis tinklapis skirtas konkrečiai temai, kuri trauktų tam tikrą dalį skaitytojų. Kadangi į draugauki.me rašo pagyvenę žmonės – jie čia rašo pačiomis įvairiausiomis temomis. Ir tos temos dažnai yra rašomos esė formoje.  O tai interneto informacijos ieškotojams liudija, kad tai nėra ta informacija, kuri jiems būtų naudinga ir teiktų naudą. Pagyvenę žmonės yra įvairūs ir domisi įvairiomis sritimis, apie kiekvieną iš jų rašo. Jie nėra tiek rašymo tiek tos temos profesionalai, todėl jų sukuriama informacija yra subjektyvi. Prekių ir paslaugų ieškotojams tai nėra vertingas turinys, kuris sustabdytų juos, atkreiptų dėmesį ir provokuotų tam tikras refleksijas.

4. Trečias punktas labai tiesiogiai įtakoja sekantį ne ką mažiau svarbų dalyką. Kadangi draugauki.me turinys domina tik siaurą ratą skaitytojų, o pirmą kartą užsukusieji ir atsitiktiniai lankytojai šį tinklapį iš karto pamiršta, draugauki.me turiniu santykinai labai mažai dalijamasi socialiniuose tinkluose. Be to, pagyvenę žmonės yra tarp mažiausiai besinaudojančių šiuolaikiniais bendravimo ir įvairios medijos apsikeitimo portalais. O būtent turinys, kuriuo aktyviai dalijamasi socialiniuose tinkluose Google vertinamas, kaip prioritetinis, darantis įtaką ir svarbus informacijos šaltinis. Todėl tokio turinio nebuvimas svetainėje lemia jos mažus reitingus paieškos šaltiniuose.

5. Kuo toliau tuo labiau Google puikiai geba vertinti, kiek žmogiško darbo įdėta į turinį sukurtą svetainėje. Ar tai nėra prasta kopija, ar tai nėra mėgavimąsis šabloniniais žodžiais ir frazėmis, ar šį turinį tikrai kuria savo srities specialistas iki smulkmenų išmanantis savo veiklą ir perteikiantis daugiau nei galėtų pasakoti tik entuziastas ar mėgėjas. Tarkime, paprastas pavyzdys: jūs ketinate rašyti receptą. Daugelis tokių buitinių ir virtuvinių tinklalapių receptus pateikia tiesiog išvardindami sudėtines dalis ir trumpus, sausus žingsnius, ką po ko daryti. Ne, toks variantas Google neįdomus. Jūs turite atiduoti visą save, arba gerą dalį savęs. Būkite nuoširdus ir atviras prieš skaitytoją. Pasakokite, kodėl ir kaip šis receptas atsirado pas Jus, kaip keitėsi jo gaminimo niuansai, kuomet jį gaminote 10-ąjį kartą (Aha, darote tik pirmą kartą ir nėra apie ką rašyti? Tuomet net nepradėkite, Google iš kart tai pastebės.), kaip tas patiekalas įgyja savitus niuansus naudojant skirtingas produktų proporcijas ir pan. Tai neturi būti tiesiog receptas. Jis turi atskleisti Jūsų artimą ryšį su juo, patirtį, sąsajas, aiškiai parodyti, kad Jūs ŽINOTE, APIE KĄ KALBATE.

Visa kita GŪGLUI tiesiog neįdomu. Tokia SEO optimizavimo tiesa. Ją išsiaiškinę labai džiaugsmingai įvertinome tai, kokias lankomumo pozicijas pavyko  išsaugoti mūsiškiam draugauki.me po paskutinių Google pokyčių rezultatų reitingavime. Šis projektas turi vertę, tačiau tuo pačiu turime išmokyti senjorus naudotis socialiniais tinklais ir privalome ieškoti įvairesnių galimybių kaip suteikti daugiau naudos savo turiniui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.