Responsive dizainas: adaptyvus ar reaktyvus ?

Responsive dizainas  – tai itin patraukli priemonė verslui prisistatyti save ir pateikti savo pridėtinę vertę internete. Tik atsiradus HTML5 @media užklausos galimybei ir jos palaikymui mobilių įrenginių naršyklėse, priimti ekranų dydžių dėsningumai, sukurti CSS freimworkai ir galybė kitų įrankių, skirtų palengvinti darbą su responsive dizainu. Tai pastūmėjo itin greitą šios dizaino šakos šuolį ir progresą. Įdomu, jog šioje nišoje per itin trumpą tikrą laiką jau spėjo susiformuoti kelios mados, besiskiriančios išvaizda ir funkcijomis. Jas ir pristatysime šiandieniniame straipsnyje.

Pasirinkimas – pagal projekto tikslą

Kiekvienas komercinis ar meninis projektas turi savo tikslą. Bet greičiausiai dėl skirtingų būtent komercinių projektų tikslų (o kartu ir dėl jiems išreikšti skirtų biudžetų) greitai išaugo ir susiformavo kelių tipų responsive dizaino poreikis ir mados. Tiesa, nuo projekto tikslo tiesiogiai priklauso, kokiems, kokio dydžio įrenginiams ir kokiu būdu turės vykti responsive dizaino transformacijos. Jei pvz., norite atsidaryti savo asmeninį blogą (į kurį talpinsite nuotraukas iš kelionių ir dalinsitės su draugais), gal Jums pakaks tik elementarios stalo kompiuteriui pritaikytos ir mobilios svetainės versijų; tačiau, jei norite atsidaryti elektroninę kūdikių reikmenų parduotuvę, to tikrai nepakaks: reikės pritaikyti ir planšetėms,  ir nestandartinėms rezoliucijoms, nes Jūsų tikslas bus – kokybiškai pristatyti ir parduoti prekes, o dauguma jaunų šeimų šiuos įrenginius jau turi ir daug informacijos ieško, peržiūri būtent juose.

Responsive dizaino tipai

Mums labai patiko straipsnis , kuriame detaliai pristatomi keli responsive dizaino išsidėstymo stiliai. Anot jo, jau dabar ryškios adaptyvaus (angl. „adaptive“) ir reaktyvaus  (angl. „responsive“) dizaino išsidėstymo tendencijos. Būtent aukščiau pateiktas blogo pavyzdys būtų adaptyvus, o parduotuvės – prisitaikantis. Kitaip tariant, jei mums reikia sukurti tik pagrindinę ir mobilią versijas, o tarpinėse ekrano dydžio versijose nevyksta jokių arba tik minimalūs pokyčiai (pvz., keičiasi paveikslų, fonų plotis), tai – adaptyvus dizaino išsidėstymas. Jei reikia kurti dizainą, prisitaikantį prie didžiosios daugumos mobilių įrenginių ekranų ir jis prisitaiko prie bet kokio transformuoto ekrano pločio, šis išsidėstymas – reaktyvus.

Kokį dizainą rinktis siūlome mes ?

Adaptyvaus dizaino kūrimas užtrunka nuo 3 iki 4 kartų trumpiau nei reaktyvaus, nes kuriant šį vienu metu dirba net keletas specialistų – sąsajos dizaineris, vartotojų patirties specialistas ir programuotojas. Jų rezultatas – ne tik išvaizdi, bet ir patogi, greičiau parduodanti vartotojo sąsaja. Tadelementaraus  adaptyvaus dizaino išsidėstymo sukūrimas papildomai gali kainuoti apie 1000 – 2000Lt., o reaktyvaus – net iki 5000 Lt. Šiais sprendimais kaip ir pasiekiamas vienas  bendras siekis (svetainės atvaizduojamos visuose įrenginiuose), tačiau galutinis rezultatas skiriasi.

Mes rekomenduojame sprendimą rinktis pagal tai, ko Jums reikia ir pagal savo investicijų pajėgumus. Kaip ir siūlydami svetainių kūrimo paslaugas, galime reziumuoti vienu sakiniu: jei reikia minimalaus, tvarkingo atvaizdavimo mobiliame įrenginyje, rinkitės adaptyvų prisitaikntį dizainą, jei reikalinga padidinti pardavimus ir suteikti didesnę pridėtinę vertę, pateisinti Jūsų lūkesčius galės reaktyvus išsidėstymo variantas.

Nuorodos:

Adaptyvaus dizaino pavyzdys.
Reaktyvaus dizaino pavyzdys.

Responsive Web Design

Nuotrauka: http://www.flickr.com/photos/79171664@N04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.