Pigios interneto svetainės kūrimo ypatumai

Tai nutinka 90 % atvejų, kai interneto svetainės biudžetas yra itin mažas: 500 – 1000 Lt. T.y. naudojamas šabloninis dizainas, daromi nedideli jo pakeitimai ir konfigūruojama nemokama, atviro kodo turinio valdymo sistema.

90 % atvejų nutinka taip, kad su tokia svetaine dirbame mėnesį ar net keletą – „nes mes nesupratome, ko norėjo klientas“. O jis norėjo iš esmės geros, novatoriškos ir aukščiausius reikalavimus atitinkančios internetinės prezentacijos. O tuo tarpu mes jau antrą mėnesį šokinėjame koreguodami „dar vieną smulkmeną“, „ir dar vieną“, „ir dabar jau tikrai keletą paskutinių detalių“. Be abejo, tarpe tarp šių smulkmenėlių klientas nuolat pradingsta savaitei ar ilgesniam laiko tarpui.

OK. Mes irgi mokomės.

Atėjus tam tikram kantrybės limitui, tenka suformuluoti ir pasiųsti trumpą el. laišką klientui po eilinį kartą gauto „paskutinio reikalingų pakeitimų sąrašo“. Jo turinys būna toks:

„Jūs užsakėte, šabloninio dizaino svetainę su šablonine turinio valdymo sistema. Pakeitimai, aptarti sutartyje, atlikti. Jūsų biudžetas 1000 Lt. Dirbame jau antrą mėnesį ir nebaigiame projekto. Jau atlikome eilę papildomų konfigūravimo darbų, už kuriuos nereikalaujame papildomų finansų. Paskutinį kartą atsiųstų reikalingų atlikti pakeitimų sąrašo darbų kaina yra 500 Lt. Jeigu tinka, galime dirbti.“

Skambutis:

1. „Kaip mes galime mokėti už pakeitimus pusę svetainės kainos? Tai nenormalu ir neprotinga.“

Dar kartą paaiškiname ir primename, koks buvo svetainės biudžetas, kiek atlikta papildomų darbų ir kiek laiko reikės atlikti naujoms užduotims ir kad jau nebegalime dirbti tiesiog nemokamai. Be to, paaiškiname, kad klientas yra laisvas ieškoti, kas padarytų šiuos darbus pigiau, kadangi visa svetainė yra atviro kodo ir ją tobulinti gali daugybė kitų specialistų.

2. „Sutinkame sumokėti, kiek prašote. Ar galite padaryti iki rytojaus pietų, nes rytoj yra deadline, norime išsiųsti naujienlaiškius apie startuojančią svetainę.“

Staiga, kaip matome, atsiranda kažkoks mistinis terminas, apie kurį du mėnesius neturėjome nė menkiausio supratimo. Mūsų atsakymas – ne, nespėsime. „O poryt ryte?“ Ne, nespėsime. Natūralu, kad antrą mėnesį negalime rezervuoti bet kokio laiko, kuomet biudžetas yra toks mažas ir kuomet jam praėjo visas skirtas laikas + extra. Galėsime atlikti tik kelių dienų bėgyje. Klientas beveik iš karto sutinka!

Tiesa, patikriname svetainės lankomumo statistiką ir po kelių dienų, ir po trejų – jokie naujienlaiškiai nebuvo išsiųsti.

3. Kalbos tempas krinta: „Bet… matote, dar vienas reikalas. Ar jūs nieko prieš, jeigu atsiskaitysime už keleto mėnesių?“

Nieko prieš, bet darbų nedarysime. Darysime tik tuomet, kada galėsite atsiskaityti.

Išsiskiriame draugiškai, sutardami grįžti prie darbų po keletų mėnesių.

Tikriausiai istoriją turėsime pratęsti, bet greičiausiai išsiskyrėme visiems laikams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.