Patogi turinio valdymo sistema – KOMET 1. Vartotojo sąsaja

Kiekvieną kartą kuriant naują svetainę kyla tas pats klausimas: kokią turinio valdymo sistemą pasirinkti? Žinoma, jį pirmiausia užduodame klientui, kadangi tam tikra jų dalis turi patirties šioje srityje ir išsako konkrečius reikalavimus būsimai TVS ar net įvardija konkretų jos pavadinimą. Tačiau kita – didžioji – pusė klientų neturi jokių programavimo, duomenų valdymo ir svetainės administravimo žinių. Taigi, TVS parinkimo sprendimą jiems turime pasiūlyti patys. Žinoma, išdėstydami visas teigiamas ir neigiamas alternatyvų puses. Tokiems klientams pasiūlymas dažniausiai yra vienas – turinio valdymo sistema turi būti maksimaliai paprasta, aiški ir praktiška. Šiuos kriterijus visiškai atitinka mūsų sukurta turinio valdymo sistema COMET 1. Ir tuo vis dažniau įsitikina kiekvienas mūsų naujas klientas.

Jei šiandien prireiktų išsirinkti konkrečią duomenų valdymo sistemą, internete rastume daugybę nemokamų variantų: Joomla!, Drupal, Typo3 ar net šiame bloge naudojamą WordPress. Ir tai tik ledkalnio viršūnė TVS rinkoje. Greta nemokamų variantų, beveik kiekviena didesnė interneto paslaugų įmonė turi sukūrusi savo TVS, kurį diegia klientų svetainėse.

Nors KOMET 1 reikalauja minimalių kompiuterijos žinių, norint ja pradėti visapusiškai naudotis, mes visuomet apmokome svetainės administravimui įmonės paskirtą žmogų ir paruošiame jį pilnaverčiam darbui su tinklalapiu.

Nesvarbu, ar renkatės mokamą TVS ar nemokamą, visuomet tiksliai žinokite, ar tuo pačiu įsigyjate mokymus dirbti su TVS. Mes šią paslaugą visuomet įtraukiame kurdami kiekvieną naują svetainę.

O dabar apie KOMET 1 turinio valdymo sistemą. Ir pradžiai apie jos vartotojo sąsają.  Komet 1 vartotojo sąsaja – paprasta, struktūrizuota pagal pagrindinius tinklalapio blokus: meniu, papildomos funkcijos, vartotojų valdymo funkcijos ir t.t. Jei reikalinga pakeisti meniu, einame į „Meniu“ skyrių, jei norime įkelti naujienas, einame į „Naujienų“ skyrių, jei norime pridėti ar pašalinti vartotoją, keliaujame į „Vartotojų skyrių“. Įdiegę šį itin paprastą navigavimo administratoriaus prisijungime būdą ir principą sulaukėme gerų atsiliepimų ir iš administratorių, ir iš paprastų vartotojų, tokių, kurių kompiuterinis raštingumas apsiriboja įprastomis raštvedybos programomis kaip MS Word ir pan.

Pačios paprasčiausios KOMET 1 svetainės administratoriaus sąsajos vaizdas atrodo taip:

Tuo tarpu palyginimui įdiegę WordPress turinio valdymo sistemą, mes išvystame tokį vaizdą:

Tikrai ne kiekvienas gali susigaudyti tokioje mygtukų ir paveiksliukų mozaikoje, ar ne? Tiesa, yra tokių žmonių: sistemų administratorius, informatikas ar šiaip kompiuterijos mėgėjas. Suvaldyti tokią turinio valdymo sistemą kartais tampa sudėtinga net ir mums, o ką kalbėti apie klientą, kuris nori čia ir dabar atlikti paprasčiausias užduotis. Prireikė redaguoti meniu? Rinkitės „Puslapiai“. Norite redaguoti straipsnius? Teks keliauti į „Įrašus“. Taip, tai tik vertimas, tačiau ir kitose TVS tie vertimai su svetainės puslapio išdėstymo logika turi labai neadekvačias sąsajas, todėl apsunkina administravimo darbą. Tiesa, noriu priminti, kad diegdami tiek KOMET 1, tiek kitų kompanijų turinio valdymo sistemas, klientų nepaliekame likimo valiai, t.y. nesvarbu kokią TVS bepasirinksite savo svetainei, mes suteiksime visas reikalingas žinias, užtrikinančias kokybišką darbą administruojant naująjį tinklapį.

Mūsų nuomone, tinklalapio priežiūra reikalauja paprastos, pernelyg neperkrautos efektais aplinkos. Todėl administratoriaus prisijungimo struktūriniams elementams atvaizduoti pasirinkome pilkas spalvas ir jos atspalvius, o foną – šviesų, baltą. Beveik visi elementai sukurti CSS pagalba. Tai ne tik techniškai užtikrina greitesnį administratoriaus prisijungimo krovimąsi, bet ir taupo prižiūrinčios asmens psichologiškai svarbią kantrybę bei  padeda nepavargti nuo šio darbo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.