Paralakso efekto naudojimas tinklapio kūrime

Sukūrėme pirmąjį tinklapį, kuriame naudojamas šiu metu web projektuose populiarus paralakso slinkimo (angl. parallax scrolling) efektas.  Tai Singapūro free ir modernaus džiazo radijo stoties svetainė: www.freejzradio.com. Paralaksinio judėjimo efektas kompiuterinėje grafikoje naudojamas plačiaja prasme. Šiuo terminu nusakomas lėtesnis foninių (angl. background) paveikslų  judėjimas kameros/žiūrovo atžvilgiu palyginus su priešakyje (angl. foreground) esančiais objektais. Toks vaizdinių detalių judėjimas sukuria „gylio“ ir erdvės pojūtį dvimačiame piešinyje ir tarsi įtraukia stebėtoją. Ši technologija atsirado pradėjus naudoti multimplanę kamerą tradicinėje animacijoje nuo maždaug 1940 metų ir buvo išpopuliarinta 1982 m. arcade stiliaus žaidime Moon Patrol.

Paralakso efektas šiuolaikiniame web’e naudojamas įvairiomis formomis:

– paralakso tipo slaider‘iuose: http://www.parallaxslider.com/classic.php

– paralaksiniame scroll’inime: http://themes.goodlayers.com/?theme=slideone

– subtiliuose ir specifinius tikslus turinčiuose web sprendimuose. Mums labai patiko kaip parallax išmaniai panaudotas šiame tinklapyje: http://readwrite.com/. T.y. reklaminė sidebar’o medžiaga juda kurkas lėčiau už pagrindinę svetainės medžiagą, t.y. nuolat būna skaitytojui prieš akis ir savo žinutę perduoda kurkas įtaigiau ir stipriau.

Internete galite rasti tikrai nemažai nemokamų šablonų tiek slaideriams tiek atvirojo kodo turinio valdymo sistemoms paruoštų templates (įskaitant Parallax), kurių pagrindas yra paralaksinis medžiagos pateikimas. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad pagrindinė šablonų problema – jų suderinamumas su įvairiomis naršylėmis. Ne visi paralaksiniu judėjimu pagrįsti tinklapiai kokybiškai bus atvaizduoti tiek staliniuose įvairių dydžių ekranuose tiek mobiliuose įrenginiuose. Ypač daug problemų su fiksuotu meniu, kuris naršant tampa nebeaktyvus. Jeigu neturite programavimo įgūdžių ir turėsite naudotis šablonu, reikės praleisti nemažai laiko ieškant tobulo template. Mums tokio surasti nepavyko. Mūsų www.freejzradio.com mobiliuose įrenginiuose veikia netobulai. Tačiau tai daugelio parallax scrolling svetainių bėda.

Ilgai browse‘inant pavyko surasti tik vieną tokią super svetainę, kurią pasigamino Nike kompanija. Mėgaukitės: http://www.nike.com/jumpman23/aj2012/  Nieko nėra neįmanoma, tiesiog reikia profesionalaus ir originalaus programinio kodo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *