Pagrindiniai reikalavimai užsakovams kuriant interneto svetaines

2867240476_4741c94a85_bVienas pagrindinių mūsų verslo siekių – tapti patikimu internetinio verslo įmonių partneriu, priimančiu kūrybinius bei techninius iššūkius bei atsakomybę už savo sprendimus. Įsipareigojame viskuo, kuo tikime ir ką darome, todėl bendravimui su klientais keliame du pagrindinius reikalavimus – tai abipusis pasitikėjimas ir nuolatinis dialogas. Jų nesant ar netekus projektas negali būti nei baigtas, nei pradėtas.

Todėl dirbdami su savo klientais vadovaujamės keliomis nuostatomis, mūsų praktikoje lėmusioms greitą projekto pradžią ir sėkmingą eigą. Kviečiame susipažinti su keletu jų:

1. projektas – tai ne egzaminas, kurį privalo kažkuri pusė padaryti verčiama antrosios pusės. Užsakovas ir vykdytojas lygiomis teisėmis sprendžia, kaip elgtis sutarties galiojimo (projekto vykdymo) metu.

Vienpusiai darbo sąlygų kaip kaina, terminas ir kt. diktavimas nei karto nebuvo mums atnešę nei gero projekto biudžeto, nei moralinės ar kitokios naudos. Todėl po daugelio klaidų teko apsispręsti dirbti tik su klientais, kurie su mumis ves dialogą. Taip mes sutaupėme daug brangaus laiko.

2. kliento nuomonė yra svarbi, bet dar svarbesni – kliento pagrįsti argumentai.

Jei nepatinka projekto išvaizdą, klientų prašome netylėti. Tačiau patiksliname: kalbėti prašome apie tai, KODĖL nepatinka logotipo versija, projekto šablonas ir t.t.

3. visiškai nepatiko projekto išvaizda ? Dirbsime tol, kol patiks arba gražinsime visus pinigus.

Tai nepriklauso nuo biudžeto. Ir taškas. Ir tai klientai vertina.

4. klientui žinoti orientacinę mūsų darbų kainą yra tiek pat svarbu , kaip ir mums svarbu žinoti kliento numatytą projekto biudžetą. 

Dialogas svarbus ir derybų dėl projekto kainos metu, ir pradėjus vykdyti projektą.

Neįtikino tokia pozicija ? Leiskite pailiustruoti keliomis realiomis situacijomis, kuriose vertiname savo ir užsakovo elgesį. Tikslių įmonių pavadinimų, žinoma, neminėsime dėl konfidencialumo.

SITUACIJA NR. 1

Prieš kelias dienas kalbėjomės su klientu apie užsakymą. Gavome prašymą dėl internetinio projekto: viskas turi būti paprasta, aišku, gražu ir kainuoti nedaug. Interesantas nepristatė tikslių projekto reikalavimų ir primygtinai klausinėjo, kiek tai kainuos, neišduodamas projekto biudžeto. Mes žinome, jog pigių projektų nebūna, būna arba nekokybiškai atlikti, arba tokie, kur klientui patiks, tačiau atlyginta adekvačiai nebus. Mums buvo svarbu sužinoti, kiek yra tas „pigu“.

Buvo du keliai: gilintis į projekto specifikaciją (jos nebuvo ir nežinia, ar kada bus paruošta) arba pateikti pavyzdžius, kiek kainuotų kokia svetainė. Kaip dažniausiai, taip ir šį kartą padėjo plataus kainų spektro darbų pavyzdžių pristatymas. Sužinojęs, jog projekto kainos svyruoja nuo šimtų iki tūkstančių eurų, ir pamatęs,  jog esame darę žymiai sudėtingesnių darbų nei jam reikia, interesantas atsivėrė ir įvardino savo ribinę sumą. Derybos išėjo iš aklavietės, sužinojęs mūsų teikiamus privalumus ir orientacines kainas, potencialus klientas nutarė dar skirti laiko apmastymams apie projektą ir jo kompleksiškumą.

Nauda: radome kalbą su interesatu, parodėme darbų, pranešėme žinią apie savo paslaugas. Jis iš pradžių nenoriai vykdė 4 punkto sąlygą, tačiau mūsų darbai jį įtikino būti atviresniu.

SITUACIJA NR. 2

Vienai įmonei kūrėme svetainę. Jie nurodė visus projekto reikalavimus, tačiau pinigus sumokėti žadėjo tik baigus darbus, apie avansą kalbos nebuvo. Mes sutikome su šiomis sąlygomis.

Ir baisiausia nutiko: projekto pabaigoje pradirbus mėnesį laiko įmonės vadovas pradėjo skambinėti ir be argumentų priekaištauti dėl projekto dizaino, kurį buvome suderinę prieš kelias savaites. Siūlėme įvairiausius variantus, sulaukėme užgauliojimų, tuomet, žinoma, darbus nutraukėme.

Nauda: puiki pamoka, jog projekto sąlygos negali būti diktuojamos. Klientas nevykdė 1,2,4 sąlygų.

SITUACIJA Nr. 3

Internetinio projekto startas buvo sėkmingas, vykdymas vyko sėkmingai, tačiau pabaigos stadijoje išsiskyrė užsakovo projekto vadovo ir užsakovo vadovybės lūkesčiai dėl darbo stiliaus. Ir kadangi klientas buvo nepatenkintas darbu bei nenorėjo, kad toliau tęstume darbus, susitarėme dėl gražinimo.

Nauda: neatlikome darbo taip, kaip pageidavo klientas, kadangi bendravime su juo stigo aiškumo, nevykdoma 2 sąlyga, mes įvykdėme 3 sąlygą.

Verslas stipriausiu tampa sutelkus kryptingą darbo energiją. Kai energija neeikvojama priešpriešai ir konfliktams spręsti, o užsakovo ir kliento darbui išvien, ji ne tik sukelia malonumą, bet ir tampa efektyvia.  Tai gali nutikti tik tuomet, kai vykdydami interneto projektus sugebėsime suprasti aiškų projekto tikslą ir apie jį atvirai kalbėtis su klientu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.