Nauji Delfi.lt dizaino pasikeitimai

Keletas žodžių diskusijai apie atsinaujinusį delfi.lt dizainą:

1. Dėl struktūros: jos logika nėra aiški ir konkreti. Sudėtinga suprasti, kodėl pasirinkta išryškinti ir akcentuoti „Nuomonių ringas“, „Politiko akimis“ ir sujungta į vieną „Gyvenimas ir pramogos“?

2. „Orai“ krenta iš kompozicijos tiek pagal dizaino stilistiką – spalvos, šriftai, vizualūs grafinių objektų efektai, tiek struktūriškai (tikrai ta vieta yra geriausia?).

3. Straipsnių pateikimas „Nuomonių ringe“ ir „Politiko akimis“ yra „prasmegęs“ – iš esmės matosi tik frame‘as / rėmas (jo kiekis, skirta erdvė), kuris turėjo išskirti šią informaciją. Visgi labiau panašu, kad jis ją „nuskandino“.

4. Nauja spalvų įvairovė tiesiog per gausi: melsva (Nuomonių ringas), pilka (Politiko akimis), oranžinė (Gyvenimas ir pramogos), žaliuojantys orai, pure mėlynos ir raudonos straipsnių ir komentarų antraštės. Dienos mygtukas „balsuoti“ – salotinis, konferencijų anonsų background’as –  violetinis ir t.t. Spalvų gali būti daug, bet jos tuomet turėtų būti perteikti kurkas subtiliau ir atsargiau. Toks sodrus mėgavimasis skirtingomis spalvomis leidžia daryti prielaidą apie jų tarpusavio nesuderinamumą.

5. Išskirtinį dėmesį norėčiau atkreipti į atsiradusį gradient‘ą „Dienos klausimo“, „Dienos citatos“, „Kalbos pulso“ skiltyse taip pat minėtose „Nuomonių ringas“, „Politiko akimis“ bei „Gyvenimo ir pramogų“ erdvėse. Labai nesižiūri ir krenta iš konteksto. Apskritai gradient‘as yra labai „sunkus“ elementas naujienų portalui, kuris turi būti ypatingai lengvas ir tikslus. Gradient‘as turėjo būti naudojamas tiek kituose struktūriniuose elementuose, nes paliktas vienoje vietoje – viename iš sidebar‘ų, jis atrodo kaip svetimkūnis. Jeigu visgi nenorėta apsieiti be šio efekto, reikėjo ieškoti subtilesnių ir atsargesnių spalvinių perėjimų, kurie ne taip „rėžtų akį“ bei juos naudoti kitose svetainės vietose, kad pilnas vaizdas sukurtų bendrumo ir vientisumo įspūdį, o ne suskaidytų erdvę į atskirus tiek idėjiškai tiek estetiškai fragmentus.

6. Slider‘io principo taikymas karščiausioms „Nuomonių ringo“, „Politiko akimis“ ir „Gyvenimo ir pramogų“ naujienoms visgi yra labai diskutuotinas. Slider‘is nepadeda dideliame portale koncentruoti dėmesio. Kažkodėl „Gyvenimo ir pramogų“ slider‘is sukasi automatiškai, o pirmieji du ne. Tai nedidelės struktūrinės erdvės, o jose matome du variantus pereiti prie sekančios naujienos: rodykles slider‘io dešinėje ir kairėje bei apskritus tris mygtukus slaider’io dešiniame viršutiniame kampe.

7. Beje, naršant naująjį delfi.lt ant iPad 3, Safari’s nulūžo tris kartus iš eilės po pusės minutės naršymo.  Daugiau nebejungėme. Tuo pačiu išdandėme visus kitus lietuviškus naujienų portalus – panašių problemų nebuvo. Nebuvo jų ir su ankstesniu delfi.lt. Svetainės suderinamumas su visais stacionariais ir mobiliais įrenginiais yra vienas svarbiausių šiuolaikinio tinklapio kūrimo etapų.

Kokie jūsų įspūdžiai iš delfi.lt ?

4 komentarai

 1. frogsign

  nu jo delfi.lt puslapio dizainas tikrai neišbaigtas. Man labiausiai nepatiko vizualinės hierarchijos nebūvimas, be to sunku orientuotis puslapyje. Matyt jie tikisi, kad viršuje esantis meniu kaip tik tam skirtas, bet jis netinka prie viso dizaino. Kadangi puslapis labai ilgas galėtų slenkantį meniu padaryti

  Atsakyti
 2. admin Įrašo autorius(-ė)

  Taip, meniu galėtų būti statinis ar kaip nors kitaip akcentuojamas. Atėjus į tokį saitą, tiesiog nejauti, kur galėtų ir kur ieškoti „tavo“ skyriaus ir dominančių temų.

  Atsakyti
 3. Genulis

  Kažkokia tai nesąmonė. Perskaitęs toliau esantį straipsnį visą laiką grįžti į „Nuomonių ringą“ ir ten kur buvo skaityta vėl reikia ieškoti iš naujo. Kartoju „Tai tikra nesąmonė“ Viskas buvo gerai anksčiau. Dabar teks ieškoti kitų, ne tokių kvailų, žinių portalų. Ačiu už tokį „rūpestį“

  Atsakyti
 4. Julius

  Na dizainas gal ir nepergeriausias, tačiau nepamirškim delfi.lt mobiliosios aplikacijos, kuri man padarė tikrai gerą įspūdį. Patogi, intuityvi, tokia, kokios ir tikėjausi!

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.