Mobilių aplikacijų kainos – aukso amžius

Apie atskirų projektų kainas kalbėti yra sudėtinga, kai kuriais atvejais netaktiška ir neetiška. Užteks paminėti vieną skaičių, kuris yra nusistovėjęs Lietuvos mobiliųjų aplikacijų kūrėjų rinkoje: 100 Lt už darbo valandą be PVM. Kalba eina apie iOS platformai kuriamas aplikacijas, bet dažnai ji yra labai artima ir atsisaitant už Android paslaugas. Nors patys nesusidūrėme, tikėtina, kad kitoms platformoms – užimančioms dar siauresnes rinkos dalis – kuriamos aplikacijos kainuoja dar daugiau arba bent jau panašiai ir tikrai ne mažiau.

Mobiliųjų aplikacijų kainos

Dirbant 8 valandas per dieną ir grubiai 20 dienų per mėnesį, gauname, kad mobiliųjų aplikacijų pardavėjas vieno mėnesio eigoje dirbdamas (pats savarankiškai arba perleisdamas darbus vienam iš savo programuotojų, jeigu tai įmonė) nuolat surenka 16.000,00 Lt.

Stebina keletas dalykų:

1. Paslaugų kaina nesiskiria užsakant darbus didelėse kompanijose ir pas freelance tipo programuotojus. Tikėtina, jog kaštai turėtų skirtis, o tuo pačiu ir paslaugos kaina.

2. Neskaitant kaštų, kurie paslaugų sektoriuje nėra tokie dideli, kaip gamyboje ir kuriuos sudaro iš esmės darbuotojų užmokestis, mobiliųjų aplikacijų programavimo darbų kaina yra visvien didelė. Būdami įmone puikiai žinome, kad atmetus darbo užmokesčio kaštus, visi papildomi kaštai turint net itin mažą įmonę (iki 10 žmonių) gali sudaryti vienam darbuotojui daugiausia apie 1000 Lt per mėnesį. Taigi, atėmus juos, mums vis dar lieka 15.000 Lt. Atskaičius darbo užmokesčio mokesčius ir atmetus siekiamą pelno maržą (kuri gali svyruoti), turėtų likti apie 6000-8000 Lt.  Žinoma, viskas dar priklauso nuo administracijos dydžio, reklamos ir vadybos apimties. Tačiau prie tokių skačių netgi du gerokai pažengusio lygio programuotojai, gaudami apie 4000-6000 Lt „į rankas“ galėtų išlaikyti irgi neblogą atlyginimą gaunantį vieną direktorių – vadybininką.

3. Laikas per kurį atliekama paslauga. Kaip gerai žinoma, galima mokėti, kad ir 1000 Lt už vieną valandą, jeigu paslauga iš ties kokybiška ir atliekama labai gretai. Kiek teko dirbti užsakant paslaugas stambesnėse įmonėse, kaina 100 Lt už valandą, daugmaž pasiteisina, nes darbai atliekami tikrai profesionaliai, greitai ir įtraukiant mus pačius į patį procesą. Tačiau renkantis mažesnius ar freelance programuotojus gali greitai patekti į spąstus, nes valandų skaičius pradeda „plaukioti“ ir niekuomet nežinai ar moki už darbą ar programuotojo profesinių spragų užpildymo laiką, kurio prireikia sprendžiant vienas ar kitas užduotis.

Dalykai, kurie nestebina:

1. Mobiliųjų aplikacijų programuotojų šiuo metu iš tiesų trūksta. Kaina tikriausiai ir diktuotoja šį poreikį.

2. Mobilių programėlių rinkoje akivaizdus aukso amžius: pats laikas tiek programuotojams persikvalifikuoti ir įgyti žinias įgalinančias imtis mobiliųjų aplikacijų kūrimo, tiek įmonėms papildyti savo paslaugų portfelį apps’ų vystymu.

2 komentarai

 1. ryk žuvėdra ryk

  Turiu klausimą: ar labai sunku išmokti kurti mobiliasias aplikacijas? turiu galvoje, ar namų sąlygom programuoti, būtent šitam segmente išmokti yra įmanoma?
  Jei taip, tai nuo ko reiktų pradėti?

  Atsakyti
 2. admin Įrašo autorius(-ė)

  Yra online kursų, bet greta to reikėtų turėti ir šiek tiek patirties, programavimo pagrindų bei didelės motyvacijos savarankiškai dirbti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.