LRT mobiliosios aplikacijos

Jums reikia mobilios aplikacijos programavimo paslaugų ar idėjų išmaniajai programėlei? Užpildykite šią trumpą formą.

Pagalvojau, jog įdomu atkreipti mūsų skaitytojų dėmesį į Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją ir šios organizacijos politiką šiuolaikinių technologijų linkme. Tikriausiai tai viena iš nedaugelio „nacionalinių“ įstaigų, kuri šiuo požiūriu yra stebinančiai pažangi. T.y. iki šios dienos pasiūlė savo žiūrovams ir klausytojams jau trejetą skirtingų mobiliųjų aplikacijų. Tiesa, tie įrankiai nėra kažkuo labai ypatingi – tai daugiau bandymas ir tęstavimas mobiliųjų galimybių, tačiau net ir palyginti su komercinėmis televizijomis LRT turi kurkas daugiau idėjų nei komercinės televizijos ar radijo stotys.

Trumpai apie kiekvieną iš jų:

1. „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ – tai gerai žinomai TV laidai skirta mobilioji programėlė, kuri turi keletą funkcijų:

– pasitikrinti žinias. Beje, atsakius į visus 40 klausimų, aplikacijos nauda pradingsta. Norint žaisti iš naujo – pateikiami tie patys klausimai, taigi atsakinėti tampa nebeįdomu. Tačiau svarbiausia, kad galite realiu laiku varžytis su laidos dalyviais ir atsakinėti klausimus savo telefone vykstant transliacijai.

– galima nusistatyti priminimus apie laidą.

Šiek tiek stebina tik vienas dalykas: kodėl LRT pasirinko mobiliųjų programėlių bandymams jauniausiąją žiūrovų kartą, kuri – galima numanyti – nėra ta Lietuvos dalis, turinti daugiausia išmaniųjų telefonų. Galbūt yra kiti niuansai, kuriuos turi Omnitel ir Nokia prisidėję prie programėlės kūrimo ir puikiai išmanantys vartotojų elgsenos įpročius. Bet, tiesą sakant, stebint TV laidą, nuolatinė aplikacijų reklama atrodo švelniai tariant keistokai.

Google Play versija
QRCode

iPhone ir iPad versija
QRCode

2. „Balsuok“ – aplikacija skirta balsuoti realiu laiku už patinkančias dainas paskutiniame atrankos renginyje į Eurovizijos konkursą. Deja, man pačiam neteko išbandyti programėlės, o šiuo metu ji jau pašalinta iš Google Play ir iTunes parduotuvių. Tačiau transliuotojo tinklalapyje teigiama, kad programėlė buvo parsisiųsta virš 13.000 kartų ir sulaukė didelio populiarumo.

3.“LRT grotuvas“ – programėlė veikianti Meego ir Symbian operacinėse sistemose ir leidžianti klausytis ir stebėti visus LRT radijo ir televizijos kanalus. Mano manymu, tai pati reikalingiausia ir naudingiausiai kiekvienam transliuotojui programėlė, į kurią galima pasiųsti ne tik tiesiogines transliacijas bet ir leisti peržiūrėti laidų archyvus. Teko išbandyti šią aplikaciją su Nokia Lumia – viskas veikia puikiai ir suteikia tikrai geras emocijas, turint savo kišenėje lietuviškus nacionalinius TV ir radijo kanalus. Belieka sulaukti aplikacijos versijų iPhone ir Android operacinėms sistemoms.

Symbian versija
QRCode

Meego versija

Plačiau apie LRT mobiliąsias programėles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *