Logotipų kūrimas

Vienas pastarųjų mūsų darbų logotipų kūrimo srityje, tai Singapūro free jazz radijo stoties simbolis. Kuriant organizacijos, įmonės, projekto, muzikos grupės ar kt. logotipą, pirmas darbas yra susikurti kuo išsamesnę asociacijų erdvę. Asociacijos turėtų būti kuriamos tarp įstaigos veiklos formos ir pačių įvairiausių konteksto, kuriame įstaiga dirba, elementų: šalies/regiono istorijos, kultūros, geografinės padėties, socialinių bei religinių fenomenų ir pan. Reikėtų įvertinti logotipo „ribas“: ar juo bus siekiama perteikti vien tik konkrečią bendrovės paslaugą, ar ši paslauga bus siejama su visa įmonės atliekama veikla, o gal įmonė tuo pačiu nori identifikuotis ir su tam kultūriniu faktu? Visa tai turi perteikti kuriamas logotipas.

Singapūro free džiazo radijo stoties logotipu atveju, mes turėjome užduotį perteikti džiazo muzikos idėją, sukurti nuorodą į Singapūrą, kuriame įsikūrusi ir veikia ši stotis (kadangi šalyje nėra kitų džiazo muzikos radijo stočių, jos vadovai norėjo, kad identifikacija turėtų šią sąsają) ir viską susieti su liūto simboliu, kuris yra Singapūro skiriamasis ženklas, reiškiantis jaunos šalies drąsą, stiprybę ir pranašumą prieš kitas valstybes. Žinoma, ir visa tai turi turėti laisvą ir nepriklausomą free džiazo dvasią. Štai kaip mums pavyko:

Singapūro free jazz radijo stoties logotipas

Singapūro free jazz radijo stoties logotipas

Pagrindinė logotipo dalis turinti išlinkimą viršuje ir apačioje turi sąsają su grakščia saksofono forma. Šis instrumentas yra gana dažnas džiazo muzikoje ir pakankamai vizualiai „nuvalkiotas“. Tačiau mes jį šiek tiek transformavome ir padarėme ne visiškai tiesioginį atspindį tuo pačiu susiedami su „S“ raide, kuri yra pirma žodyje „Singapūras“. Iš saksofono apatinės dalies, iš kurios girdimas šiuo instrumentu išgaunamas garsas, matomos sklindančios „bangos“, kurios taip pat turi nuorodą į liūto (Singapūro simbolio) letenos nagus, siejančius radijo stoties logotipą su nacionaliniu šalies ženklu. Ar mums pavyko susieti veržlios ir progresyvios šalies įvaizdį su šioje šalyje free džiazo muziką transliuojančia radijo stotimi, paliekame spręsti Jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.