Lietuvos įmonės Pinterest socialiniame tinkle

Kadangi nuolat dirbame su įvairiomis socialinių tiklų idėjomis, skiriame laiko pasižvalgyti, kaip Lietuvos įmonės išnaudoja ir kokią perspektyvą mato kituose, sakykime, „antros eilės“ pagal populiarumą socialiniuose tinkluose. Be abejo, tai sąlyginis vertinimas, tačiau Facebook, Twitter, Youtube, Flickr ir dar keletas socialinių portalų yra sunkioji artilerija, dažnais atvejais tapusi net pirmaeile (ypač Facebook atžvilgiu) internetine reprezentacijos forma lyginant su įprastu web puslapiu. T.y. neretai įmonė turi Facebook profilį, tačiau neturi svetainės.

Pinterest jau kuris laikas patenka į įvairius internetinius TOP penketukus ir dešimtukus. Pats laikas pasižvalgyti, kokius galima aptikti lietuviškuosius fragmentus šiame naujos formos, vizualiai patraukliame ir paprastai pildomame socialiniame tinkle?

1. Sportland: dvi temų rubrikos ir 35 „skelbimukai“ (pins)

2. Gyvenimo rytas: tikriausiai individuali veikla ir visiškai netinkamas turinys Pinterest’ui – 4 rubrikos ir 21 pin’as.

3. Dizainerės Art-Alina Pinterest profilis: nesutvarkytos temos, dauguma tuščios, nepildomos – 6 rubrikos, 6 pin’ai.

4. geradovana.lt – vienas labiausiai išbaigtų ir profesionaliausių profilių – 11 rubrikų ir 147 pin’ai.

5. daiktaivaikams.lt – vienas dažniausiai ir pastoviausiai atnaujinamų – 14 rubrikų ir 1043 pin’ų.

6. medinisarkliukas.lt – gyvas ir prižiūrimas profilis. 17 rubrikų ir 219 pin’ų.

7. Addvisors – kadangi įmonė užsiima SEO, tai ir profilis sukurtas tikriausiai vien tam, kad nulemtų tam tikrus optimizavimo faktorius – profilis nuobodus, betikslis ir netinkamas Pinterest.

8. Gemma centras – padrikas ir nevientisas, tačiau visvien bandymas – 11 rubrikų ir 31 pin’as.

9. Pinjata – renginių organizatoriai – margas ir įvairus profilis – 18 rubrikų, 249 pin’ai.

Sukurti, tačiau nepildomi profiliai: Mind Share, Englishteacher.lt, pigutis.lt (labai originalus sumanymas apsigyventi Pinterest), Stiliaus prieskoniai (sukurta daugiau tuščių rubrikų nei paskelbta pin’ų), 84 Solutions.

Tiek mums pavyko surasti lietuviškų įmonių ar kitų verslo formų apraiškų, bandančių apsigyventi Pinterest’e. Kuklus, tačiau žingsnis į priekį. Ir kai kurių įmonių kitoks vertinimas  šiuolaikiškumo ir novatoriškumo prasme.

1 komentaras

 1. Ramūnas

  Sveiki!
  Labai įdomus straipsnis ir smagu stebėti, kaip Happeak užvaldė Pinterest. Bet manau, kad nėra ko stebėtis. Du trečdaliai Pinterest vartotojų yra moterys ir ieškančių aprangos, maisto bei namų dekoro idėjų. Smagu, kad dabar Pinterest bando pakviesti ir daugiau vyrų, bet dar sunkiai sekasi. Paskutinis atnaujinimas – „Buy it“ mygtukas (plačiau – https://business.pinterest.com/en/buyable-pins ), dar labiau paskatins el. komercijos projektų bei marketingistų darbą su šiuo soc. tinklu.

  Pinterest galima išnaudoti kaip ir atgalinių nuorodų šaltinį. Įvertinant, kad Pinterest autoritetas yra pakankamai aukštas. Šiuo metu sukūrėme įmonės Pinterest paskyrą https://www.pinterest.com/gerilesiai/ . Patalpinome nuorodas į produktus, straipsnius bei video. Kiekvieną kuriančiam Pinterest paskyrą yra svarbu atsižvelgti į kelis aspektus.

  1. Pasirinkti, ar tai bus asmeninė ar verslo paskyra. Logiška. Verslui – verslo. 🙂 Jeigu per klaidą sukūrėte asmeninę paskyrą, tada yra galimybė čia https://business.pinterest.com/en ją konvertuoti į verslo.
  2. Patvirtinkite savo svetainę ir sujunkite su Twitter ir Facebook paskyras.
  3. Kuriant lentas – naudoti aiškius pavadinimus, nepamiršti ir trumpus lentų aprašymus su vienu/keliais raktažodžiais.
  4. Patalpinkite ir pin’ų aprašymus. Galite naudoti haštagus – #raktažodis . Leis jūsų pin’ams atsirasti bendrame sraute.

  tai va : )

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *