Kompiuterio ekrano rezoliucija – kodėl netelpa mūsų svetainė?!

Būna labai šaunaus bendradarbiavimo pavyzdžių su mūsų klientais, kuomet svetainės dizaino derinimas vyksta itin sklandžiai ir sparčiai. T.y. mums greitai pavyksta „pagauti“ kliento skonį, estetinį suvokimą ir atitinkamai tai perkelti į galutinį būsimos svetainės dizaino rezultatą, žinoma, išsaugant šiuolikines web tendencijas ir vizualią kokybę.

Patvirtinam galutinį variantą, sukarpom, suprogramuojam, įkeliam į serverį ir svetainė pradeda savo gyvenimą.  Klientas kartais atsiunčia kokį nors pageidavimą ką nors pataisyti ir mes tai kaip įmanydami skubiau stengiamės atlikti.

Bet vieną dieną jis atsiunčia tokį klausimą: „O kodėl svetainė netelpa į mano kompiuterio ekraną? Norėčiau, kad ją patvarkytumėte ir kad ji tilptų pilnai, kad nereikėtų naudoti pelės scroll funkcijos.“

Skirtingos kompiuterių ekranų rezoliucijos

Kokia tai problema? Šis klausimas susijęs su:

1. kompiuterių ekranų rezoliucijos skirtumais: ekranų dydžiai labai skirtingi, todėl pritaikyti svetainę atvaizduoti idealiai visuose ekranuose neįmanoma. Tenka rinktis standartinius ir labiausiai įprastus dydžius, tarkime, 1280×800. Didesniuose ekranuose svetainė atrodys „mažesnė“, tačiau gera svetainė bet kokiame ekrane daro vienodą įspūdį. Pavyzdžiui, mūsų turimo iMac ekrano rezoliucija 2560×1440. Žinoma, galima išnaudoti tokį plotą ir gana įmantriai perteikti svetainės turinį tokioje didelėje erdvėje. Tačiau, kaip toks tinklapis atrodys mažesniuose ekranuose?  Beje, svetainė turi būti pritaikyta automatiškai prisiderinti prie planšetinių kompiuterių ar išmaniųjų įrenginių vaizduoklių dydžių, arba turėti mobile versiją.

2. kitais svarbiais techniniais niuansais:

– kokią naršyklę naudoja klienta ir kiek joje įjungta rodymui toolbar‘ų? Nuo to taip pat priklauso, kiek susiaurėja ar padidėja ekrano plotis.

– Windows taskbar‘o aukštis – smulkmena, bet ji taip pat lemia ekrano aukštį. Juk neklausi kliento, ar jis pasididinęs taskbar‘ą ir nepaprašysi jo susimažinti, kad matytų visą svetainę, išvengdamas scroll‘o.

3. dizaino idėja: ji gali būti labai primityvi, tačiau keliais pikseliais neišsitekti ekrane dėl menkiausios aukščiau išvardintos priežasties. Arba būti fiksuota atitinkamai pagal sumanymą ir vėlgi – dėl to neįtikti klientui, nes yra „už“ ekrano.

4. individualiu kliento pageidavimu: įdomu tai, jog vienu iš atveju, kuomet gavome tokį klausimą, svetainė neturėjo jokio footer’io, t.y. jokios naudingos informacijos tinklapio apačioje. Svetainė baigėsi originalia fono tekstūra. Taigi, atsirado kelios dešimtys pikselių scroll‘ui. Ir tai buvo priežastis dėl kurios turėjome sutvarkyti viską iki galo.

Galbūt tai ir mūsų kaltė, kad nesugebame išaiškinti klientams šių techninių detalių dėl kurių tinklalapis gali neišsitekti kompiuterio ekrane, nors rezoliucija idealiai atitiktų kliento kompiuterio techninę charakteristiką. Galbūt kitą kartą pavyks tai padaryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *