Kokia įmonė privalo susikurti prisitaikančio dizaino svetainę ?

Kurdami interneto svetainės dizainą, itin artimai bendraujame ir diskutuojame su klientu, norėdami išsiaiškinti  svetainės siekiamą tikslą ir konsultuodami dėl jo įgyvendinimo. Klientui pasirinkus prisitaikančio dizaino variantą (angl. responsive design), mes kalbame ne tik apie pagrindinį projekto tikslą, bet ir apie dalinius tikslus atskiroms projekto dalims – išmanaus telefono, planšetės ar paprastame kompiuteryje pateikiamoms vaizdo versijoms. Tad šiandien sužinosite, kokios įmonės ir kokius tikslus galėtų iškelti prisitaikančiai svetainei.

Vyrauja dvi strategijos, kurias galima pasirinkti kuriant prisitaikantį dizainą. Viena – vizitinės kortelės, kita – prekyvietės (angl. marketplace).  Skirtumas tarp jų yra toks: vizitinėje kortelėje aiškiai pateikiama informaciją apie įmonę ir jos veiklą, o prekyvietėje- tai padaroma maksimaliai patraukliai, kartu parduodant prekes, paslaugas, padidinant įmonės žinomumą ir priverčiant sugrįžti klientą dar kartą. Rezultatai skirtingi  ?

Pavyzdžiui, vizitinės kortelės strategija dažnai panaudojama tinklaraščiuose. Tai susiję su tinklaraščio tikslu – aprašyti su tinklaraščio tema susijusius įvykius ir pateikti skaitytojams galimybę diskusijai. Tokio tipo svetainėse mes matome elementarų dizainą per stacionarų kompiuterį, planšetę ir išmanųjį telefoną. Pagrindinė užduotis čia sprendžiama taip: kaip patogiau skaitytojui pateikti savo skaitinius. Tinkamas paminėti pavyzdys būtų svetainė www.alistapart.com  : joje aptiksite specializuotą daugelio autorių rašomą informaciją,  o ji  pateikiama taip, kad būtų patogu skaityti įvairiuose įrenginiuose.

Prekyvietės pavyzdžiu galime pateikti elektroninę parduotuvę, kuri  pardavinėja daiktus (kaip tai sėkmingai daro http://www.indochino.com , http://skinnyties.com/), kartu aktyviai skelbia žinią ir apie prekinį ženklą (http://carreraworld.com). Taip pat galime įsivaizduoti ir IT įmonę, pristatančią savo technologinius gebėjimus ir solidžią paslaugų kokybę (http://onlinedepartment.nl).

Bendras ir dalinis projekto tikslai tiesiogiai siejasi su įmonės lūkesčiais ir vykdomo verslo modeliu. Jei įmonė turi daug komunikacijos kanalų ir juos kryptingai nori išnaudoti, ji dažniausiai sukuria komplikuotesnį sprendimą internete nei elementari informacinė svetainė. Įmonės, veiklą vykdančios išskirtinai tik internete, kaip elektroninės parduotuvės, čia negali sau leisti prarasti nei vieno kliento, todėl dažnai pasirenka prisitaikantį dizainą, kad pritrauktų daugiau klientų su išmaniaisiai telefonais arba naršančių per iPad ar Galaxy Tab kompiuterius. Dizaino pasirinkimas visiškai nepriklauso nuo įmonės dydžio: juk pačios didžiausios prekybos centrus valdančios įmonės turi minimalistines svetaines, nes kelia tikslus – leisti akcininkams ir partneriams matyti finansinius rezultatus ir naujienas. Tai, kokį interneto svetainės sprendimą (paprastą ar prisitaikantį) pasirinks įmonė, tiesiogiai priklauso nuo to, kiek įmonės rinkodaroje verta išnaudoti modernias technologijas komunikuojant su tiksline grupe.

Gal pastebėjote, jog minėtuose projektuose nebuvo galima itin lengvai atskirti, vizitinės kortelės nuo prekyvietės svetainės. Dažniausia projekte turime šių dviejų strategijų balansą. Bet yra vienas bendras ir svarbus aspektas  –  tokios svetainės kol kas kainuoja brangiau. Tad kalbėdami apie prisitaikančią svetainę, kalbame ne apie ekonominį sprendimą.

Bendraudami su klientais sužinome, jog Lietuvoje prisitaikantis dizainas – dar naujiena,  dauguma jų nebūna susidūrę nei su šia sąvoka, nei su jos nauda. Prisitaikančių svetainių sprendimai kuria didesnę įmonės pridėtinę vertę. Pasikalbėkime apie tai gyvai ir mes padėsime apsispręsti rekomenduodami pasirinkti šį sprendimą, o gal ir atmesdami padėdami Jums išvengti nereikalingų investicijų, jei svetainė Jums nesuteiks jokios naudos.

responsive-dizainas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.