Kas geriau: mobili aplikacija ar mobili svetainė?

Dauguma šiandienos kompiuterių vartotojų jaučia, jog naršymas internete ateityje daugiau ar mažiau bus susietas su mobiliomis technologijomis. Turbūt ir Jūs pastebite, jog informacija internete tampa pasiekiama iš vis mažėjančių, plonėjančių mobilių įrenginių, tokių kaip planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai ir pan. Logiška, jog didėjant panašių įrenginių skaičiui ir įvairovei, verslas taip pat pamažu kraustosi iš „stacionarios“ platformos (stalo kompiuterio) į mobilią.

Išmaniuosiuose įrenginiuose verslo paslaugos ir prekės dažniausiai pasiekiami dviem techniniais sprendimais: sukuriant mobilią interneto svetainės versiją arba specialią mobiliąją programėlę. Kuris iš šių variantų geresnis ir kokie esminiai šių sprendimų skirtumai?

IT technologas mobilios svetainės sukūrimo užduotį įvertintų taip: „ją gali sukurti bet kuris vidutinio lygio programuotojas, išmanantis HMTL, Javascript ir mokantis dirbti su JQuery Mobile biblioteka“. Taip, tai tiesa, mobili svetainė nėra joks technologijos stebuklas. Tai – svetainė su grafikos elementais, pritaikytais mažesnei – išmaniojo kompiuterio ar planšetės rezoliucijai. Specialistui reikia įgyti šiek tiek papildomų žinių apie puslapių krovimą, „kešavimą“ (talpinimo į laikinąją atmintį) – ir užduotis tampa gana lengvai išsprendžiama!

Kokie pagrindiniai mobilios svetainės privalumai ir trūkumai?

Mūsų nuomone, pagrindiniai privalumai – tai ekonomiška darbo kaina, nepriklausymas nuo mobilaus įrenginio platformos, santykinai didelis puslapio pasiekimo greitis. Mobilių svetainių kainos prasideda nuo 1000 – 2000 Lt. Tai tikrai įkandama ir smulkiam, ir vidutiniam verslui. Sukūrus svetainę nereikės laukti, kol ją patvirtins el. aplikacijų parduotuvės administracija, o svetaine galima naudotis iš karto bet kuriame išmaniajame telefone ar planšetėje. Mobilios svetainės atnaujinimai atliekami paprastai ir gretai, todėl net nepastebėsite, kaip buvę trūkumai bus ištaisyti ir bus pridėtos naujos funkcijos.

Pagrindiniai mobilios interneto svetainės trūkumai:

 1. Tokios svetainės peržiūrai visuomet reikalingas interneto ryšys.

Nesant interneto ryšio, negausite jokios, net kontaktinės informacijos apie įmonę iš jos mobilios interneto svetainės.

 1. Sudėtingas ir komplikuotas procesas siekiant patraukliai pristatyti ir per greičiausią įmanomą laiką pristatyti įmonės vertybes.

Dėl mobilaus įrenginio ekrano dydžio negalime išnaudoti visų įprastoje svetainėje įmanomų grafikos ir animacijos galimybių, todėl vartotojui tarsi nesukuriame papildomos vertės, kurią galėtume suteikti.

Vis tik mobilią svetainę galima vadinti ekonomiškesne įmonės „mobilėjimo“ pradžia: ji nekainuos brangiai, jeigu joje savo klientams pateiksite tik kontaktus, paslaugų sąrašą  ar  blogą.

Mobili aplikacija – tai sudėtingesnis sprendimas verslui, kadangi reikalauja mobilios platformos, kuriai kuriama aplikacija, išmanymo. Vienam mobiliam įrenginiui (pvz. iPhone ar iPad) dažniausiai programuojama jam specialiai skirta aplikacijos versija. Tokiam darbui reikalingas programuotojas – sistemos inžinierius. Kurdamas aplikaciją jis turi mokėti ne tik parašyti funkcijas, scenarijus, bet ir įvertinti programos naudojamus mobilaus įrenginio resursus, pvz., laiku išvalyti atmintį ir t.t. Šios žinios leidžia sukurti tiek paprasčiausias aplikacijas tiek interaktyvius internetu vykstančius „multiplayer“ žaidimus.

Mobilių aplikacijų privalumai:

 1. Interaktyvumas

Ozone Vodka pavyzdys – papildoma funkcija kokteilių mėgėjams bei interaktyvumu kuriamas teigiamas produkto įvaizdis. Panašus efektas kuriamas ir CoffeeInn mobilia aplikacija, kurioje galite sužinoti apie kavinėse vystančias akcijas ir populiariausius kavos gėrimus.

 1. Galima tiesiogiai panaudoti mobilaus įrenginio funkcijas, tokias kaip GPS,  giroskopas, fotoaparatas ir kt.

Pvz., žymaus darbo įrankių gamintojo Ferm aplikacijoje rasime funkciją, kuria su iPhone fotoaparatu nuskenavus produkto juostinį kodą gaunamas išsamus produkto aprašymas. Ši aplikacija gali pagelbėti pardavėjams, vadybininkams kasdieniuose darbuose, o klientams, mėgstantiems šios įmonės produkciją, padės rasti kontaktus ir informaciją apie naujus Ferm produktus.

 1. Nepriklauso nuo interneto

Protingai sukurta aplikacija gali išsaugoti interneto pagalba gautus praeitos peržiūros duomenis ir atversti juos klientui net jei esamu momentu mobilusis įrenginys neturi prisijungimo prie interneto.

Koks pagrindinis mobiliosios aplikacijos trūkumas ?

1. Kiek ilgesnis kelias iki informacijos radimo ar tam tikrų funkcijų išbandymo/naudojimosi pradžios. Aplikaciją reikia surasti, parsiųsti iš internetinės programėlių parduotuvės, tuomet įsidiegti į savo išmanųjį įrenginį.

2. Ne visos aplikacijų parduotuvės leidžia talpinti geidžiamą informaciją. Pavyzdžiui, iTunes Appstore gali neleisti talpinti aplikacijos, jei jos panaudojamumas (Usability) bus žemas, t.y. jei aplikacija neturės didesnės socialinės vertės.

3. Ir, žinoma, projekto kaina. Rimtų aplikacijų biudžetai prasideda nuo 20.000 Lt. Tokias lėšas gali skirti tikrai ne kiekviena Lietuvos įmonė.

Mobilios aplikacijos sprendimą rekomenduotume vidutinėms ir didelėms įmonėms, norinčioms optimizuoti savo veiklą, sustiprinti reprezentaciją arba siekiančioms atkreipti dėmesį į savo veiklą socialiniu projektu, žaidimu ar kitokiu įdomiu bei originaliu mobiliuoju sprendimu.

Daugiau informacijos rasite žemiau prisegtame palyginime. Tad kuris sprendimas, Jūsų nuomone, geresnis: mobili svetainės versija ar mobilioji programėlė?

2 komentarai

 1. MaxRimv

  Priešingai negu svetainė, mobili aplikacija retai būna pritaikyta visoms mobilioms platformoms – tai vienas didesnių trūkumų, ir būtinai trūksta palaikymo tos, kuria pats naudojiesi 🙂

  Atsakyti
 2. admin Įrašo autorius(-ė)

  MaxRimv, mobilios aplikacijos dažniausiai kuriamos lygiagrečiai pritaikant kuo įvairesnėms platformoms arba bent jau pačioms populiariausioms: iOS ir Android.

  Daryti vienai iš platformų nėra geras sprendimas, nebent norima ištęstuoti pačią idėją – jeigu tai, žinoma, kažkoks inovatyvus sprendimas. Bet dažniausiai įmonės kuria nesudėtingas reprezentatyvias aplikacijas, kurios turi pasiekti iš karto kuo įvairesnę auditoriją.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.