Kaip rasti klientą? Geriausia marketingo ir pardavimų vadybininko strategija

Kokią strategiją pasirinkti marketingo kampanijai ar pardavimų vadybininkui dirbant IT sektoriuje? Atsakymas labai paprastas:

„Valstybės užsakymai sudaro apie pusę Lietuvos IT paslaugų sektoriaus pajamų. Lietuvos verslas nėra didelis.“ – teigia UAB „Blue Bridge Baltic“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Zbignevas Gulbinovičius.

Lietuvoje yra įmonių, kurių klientų portfelio 80-90 % sudaro valstybė ir jos įmonės. Pridėkime dar įvairias verslui skiriamas paramos programas, viešuosius pirkimus, fondų lėšas ir dotacijas ne vienos įmonės pajamų struktūroje neaptiksime jokio kapitalizmo, konkurencijos ar laisvos rinkos kvapo. Visgi, viešoje erdvėje sklaidantis įmonės įvaizdis kaip taisyklė bus – inovatyvios, veržliosi ir pažangios kompanijos etalonas. (Verslo žinios, 2012 01 24. „Kodą eskportuoti nesunku, idėjas – nepigu„)

Šilti ir artimi valstybės ir verslo santykiai.

Ar Lietuvos IT rinka yra tokia, kurioje norėtųsi dirbti tiek pradedančiajam tiek pažangiam specialistui? Labai aiški šios tendencijos išvada yra tai, kad norint gauti valstybės užsakymus reikia vadovautis visai kitomis taisyklėsmis, užkertančiomis kelią mažoms ar pradedančioms savo veiklą įmonėms: pavyzdžiui, laimėti viešųjų pirkimų konkursą, per pastaruosius metus reikia būti įgyvendinus 3 užsakymus vertus 50.000,00 Lt. Tai tiesiog fantastinis dalykas mažai įmonei.

Todėl Ilja Laursas taip dažnai piktinasi ne tik Lietuvos bet ir visos Europos verslo kultūra, skatinančią tik tam tikrai žmonių grupei gerai žinomus verslo įmonių įmonių selekcijos principus, atrenkančius, kas kuriais metais turės darbo ir pajamų, o kas turės užsiimti anarchistiniais darbo metodais ir išgyvenimo strategijomis (kai kurių žmonių vadinamais „partizaniniu marketingu“) ir ekshibicionizmu Google sistemoje dalijantis mažą likusią rinkos dalį.

Taigi, kaip gauti klientus ir užsakymus, ir kuo turėtų užsiimti pardavimų vadybininkas bei marketingo specialistas dirbantys IT srityje? Deja, turėsiu nuliūdinti: reikia stipriai koreguoti jūsų visus moralius įsitikinimus ir pasaulėžiūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.