Kaip naudoti hashtag’ą #kaunas Instagram’e?

Įdomi diskusija neseniai gavosi „Kas vyksta Kaune“ pakvietus kauniečius didinti raktažodžio #kaunas populiarumą mobilioje aplikacijoje išmaniesiems telefonams „Instagram“ (plačiau apie šią mobiliąją aplikaciją skaitykite: „Instagram: jūsų gyvenimo foto – tinklaraštis„). Diskusija labai įdomi, tik gaila, kad trumpa:

Gana netikėta buvo, kuomet vienas po kito komentatoriai ėmė piktintis, jog žodis „kaunas“ negali būti siejamas su:

1. kažkieno pėdomis

2. paauglėmis merginomis

3. jailbait‘u

4. valgiais

Trumpa diskusija, trumpas ir sąrašas. Bet idėjos kryptis aiški ir šiek tiek nejauki. Beje, mano komentaras paskutinis toje diskusijoje. Nors po jo būtent tikėjausi rimtesnio pokalbio. Man iš ties keista, kad žodis „kaunas“ negali būti rašomas po valgio pagaminto, valgomo, gaminamo, perkamo ir pan. Kaune nuotraukos. Pajutau keistą žmonių įprotį savintis. Šiuo atveju ne ką kitą, o patį demokratiškiausią ir universaliausią sociokultūrinį objektą – žodį. Žodžiai priklauso visiems, kai ir galimybė jais naudotis.

Ypač Mantui – diskusijos dalyviui – norėčiau pasakyti, kad kauniečiai ir kaunas čia niekuo dėti. Pabandykite pasižiūrėti nuotraukas su hashtag‘ais #paris ar #tokyo. Ar tikrai išvysite vien nuostabiausius miesto vaizdus? Abejoju, t.y. tikrai jų ten nebus. Ir kitas klausimas: kas man iš to, kad aš matysiu tūkstantį kartų fotografuojamą tą pačią gatvę ar namą vis kito žmogaus? Ir paskutinis klausimas: man asmeniškai miestas yra jo žmonės, kultūra, spalvos, tiesiog pats gyvenimas – ir tai negali būti užfiksuota su hashtag’u #kaunas?

Kas yra hashtag‘ai? Tai mikrobloguose ir kituose socialiniuose portaluose ženklu # žymimi žodžiai, palengvinantys turinio kategorizavimą ir paiešką. Paspaudus žodį „#kaunas“ gausite visas žinutes, pavyzdžiui Twitter tinkle, pažymėtas ir vienai ar kitaip susietas su Kaunu. Jeigu pasirinksite šį žodį mobilioje aplikacijoje Instagram, programa Jums pateiks visas nuotraukas, susijusias su antru pagal dydį Lietuvos miestu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.