Kaip mums sekasi naudoti Google AdWords reklamą?

Tai asmeninė patirtis ir konkretus jos pristatymas, kaip mums sekėsi naudoti Google AdWords reklamą. Nors dirbame IT srityje, neesame Google reklamos specialistai ir šios paslaugos neteikiame. Tačiau nutarėme išdandyti šį įrankį savo veiklos pristatymui bei reklamai.

Mūsų reklamos tikslas – gauti daugiau užklausų dėl svetainių kūrimo paslaugų ir paversti jas realiais užsakymais.

Kokius nustatymus parinkome kurdami reklaminį skelbimą?

– lietuvių kalba kalbančią auditoriją

Kadangi paslaugas teikiame Lietuvoje ir reklamos tekstas yra lietuviškas,  būtent tokią auditoriją ir renkamės.

– geografinė aprėptis – Lietuva

Galbūt iš ties, geriausia reklama yra dalijimąsis tuo, ką turi vertingiausio?

Darėme prielaidą, kad būtų geriau, jog interneto svetainę užsakytų vietos klientai, kadangi Lietuvoje vis dar labai svarbi įmonės lokacija ir galimybė susitikti ir aptarti reikalus akis į akį.

– naršymo priemonės: staliniai ir nešiojami kompiuteriai

Gana pragmatiška prielaida: norėdamas užsisakyti kokybiškas paslaugas, manome, kad klientas turėtų peržiūrėti įmonės darbų pavyzdžius, kuriuos pilnavertiškai įvertinti per mažą išmaniųjų įrenginių ekraną būtų sudėtinga. Esame ne vieną kartą įsitikinę, kad klientai neanalizuojantys įsigyjamų paslaugų ir jų kokybės, vėliau kelia nepamatuotus reikalavimus ir nuolat keičia užsakymų sąlygas.

– paieškos tinklas – Google Search Network

Nemanome, kad žmonės ar įmonės ieškodami svetainių kūrimo paslaugų, tai darys Youtube ar kituose Google partnerių tinklalapiuose.

– rankinis maksimalios vertės už paspaudimą parinkimas

– biudžetas – 300 Lt dienai

– skelbimų spausdinimo būdas – vienodai laiko eigoje

– skelbimo tekstas

– raktažodžiai

svetainiu kurimas
svetainių kūrimas
tinklapiu kurimas
tinklapių kūrimas
interneto puslapiu kurimas

Kokius rezultatus gavome šios Google reklaminės kampanijos metu ir kokias galime pateikti išvadas?

– kainą už paspaudimą visuomet stengdavomės parinkti kiek įmanoma konkurencingesnę, kadangi pastebėjome, jog reklamai atsidūrus nebe Google paieškos rezultatų puslapio viršuje o šoniniame / dešiniame sidebar’e ar dar blogiau sekančiame (antrame, trečiame ar dar tolimesniame) puslapyje, reklamos prasmė iš esmės pradingsta. Paspaudimų per dieną tokiu atveju pavyksta sulaukti vos keleto.

– taigi, reklama turi būti rodoma Google paieškos rezultatų puslapio viršuje – reklaminių skelbimų plote, 1-3-ioje pozicijose. Tuomet galima jausti jos dinamiką ir poveikį.

– su nustatymu 300 Lt per dieną, mes išsiaiškinome, kad svetainių kūrimo rinkoje šią sumą su atitinkamais raktažodžiais galima išnaudoti maždaug per 4-6 dienas.

– raktažodžių naudojome nedaug. Panačių keyword‘ų susijusių su mūsų paslaugomis galima pateikti ir „įdarbinti“ kurkas daugiau. Taigi, reklamai skirta suma galėtų būti 5 ar 10 kartų didesnė.

– įskaitant tai, kad už atitinkamą sumą sulauki 1-3 užklausų vidutiniškai per vieną savaitę, galite lengvai numatyti, kiek iš jų gali pavirsti realiais užsakymais.

– Google AdWords reikalauja tikrai nemažai lėšų, norint atkreipti į save dėmesį ir paversti šią reklamą atsiperkančia investicija.

14 komentarų

 1. Remigijus

  Jūsų vertinimas per daug subjektyvus. Google AdWords tikrai nereikalauja tokių investicijų. Tokias investicijas darote jūs netinkamai parinkdami reklaminės kampanijos nustatymus. Tokio biudžeto tikrai nereiktų norint pasiekti tikslinei auditorijai su jūsų paslauga. Pirma – yra panaudoti per daug platūs raktažodžiai. „svetainių kūrimas“ turi ir kitą prasmę, tai nėra lygu „Internetinių tinklalapių kūrimas“. Jeigu nustatėte raktažodžio „Broad mach“ atitikmenį tai skelbimais konkuravote ir su kitų verslo šakų raktažodžiais kaip „svetainės, svetainės baldai, svetainės dizainas, svetainės išplanavimas, …“ Jūsų reklaminės kampanijos kokybė buvo prasta, o konkurencija didelė, auditorija toli gražu ne tikslinė, nukreipimo puslapyje turėjo būti ir teksto su raktažodžių reikšmėmis. Dėl šių priežasčių ir mokėjote tokią didelę kainą ir švaistėte biudžetą netikslinei auditorijai. Jūsų atveju per mėnesį išleistumėte 1800 Lt. Patikėję šį darbą išmanantiems specialistams užtektų 400 Lt tikslinei auditorijai pasiekti. Patys taip administruodami netikslingai iššvaistote apie 1400 Lt. Mokėdami kompetetingam specialistui sutaupytumėte apie 1000 Lt per mėn. ir dar turėtumėt visiškai padorų reklamos rezultatą.

  Atsakyti
 2. admin Įrašo autorius(-ė)

  Remigijau, labai malonu, kad gavome profesionalo komentarą. Manome, kad jame yra dalis tiesos. Visgi turime dar keletą abejonių:

  – naudojome „broad match“, bet įskaitant, kad gaudavome per dieną 30-40 klikų, ir „svetainių kūrimas“ iš jų sudarė apie 30 %, tai spėjame, kad tiek baldų pramonėje tiek IT sektoriuje šis keyword’as iš esmės yra neefektyvus.

  – ir apskritai kilo rimtų abejonių dėl Lietuvos rinkos dydžio, nes su tokiais bendrais raktažodžiais gaunant tiek nedaug paspaudimų, bet kuris statistikos mėgėjas gali paskaičiuoti, kiek iš jų gali pavirsti užklausomis ir kiek realiais užsakymais.

  Nukreipimo nuoroda buvo ši: http://lt.cometos.com/interneto-svetainiu-kurimas/

  Atsakyti
 3. Giedrius

  šiaip renkatės vienus brangiausių keyword’ų ir dar tokių, kurių kas trečias paspaudimas būna pro šalį. Šiaip įvedus bet kurį iš minėtų keyword’ų jūsų reklamos neišmetė, todėl galima tik spėti, kad ir reklamos tekstas nelabai koks. Jeigu galit tiek skirti pinigų per mėnesį, tikrai samdykit geriau specialistą šitam reikalui, pamatysit skirtumą.

  Atsakyti
 4. admin Įrašo autorius(-ė)

  Giedriau, mes tik išbandėme reklamą – jos šiuo metu nėra.

  Ir geras klausimas, kokį „pigesnį“ keyword’ą rinktis?

  „puslapio kurimas“ – nenorėtume, kad mūsų klientai tinklalapius vadintų puslapiais, nes elementaraus raštingumo stoka šioje srityje, beveik visuomet veda prie blogo finalo.

  „internetines svetaines sukurimas“ – jeigu su broad keyword’ais nesijaučia srauto, tai su trijų žodžių deriniais, tai dar labiau abejotina.

  „sukurti savo svetaine“ – tinka atsakymas tik iš pirmo tiek antro aukščiau pateiktų variantų.

  Šias alternatyvas duoda AdWords Keyword Tool’as atmetus begalę visokių variacijų „nemokamų svetainių“ tema. Nežinau ar yra daug kitų galimybių.

  Atsakyti
 5. Giedrius

  Reikia researchinti, o researchinti už kitus aš tingiu 🙂
  Gal „turinio valdymo sistemų diegimas“ gal „imones puslapio administravimas“ gal „paprastas imones puslapis“ gal „kur patikimai uzsisakyti puslapi“.
  Naivu tikėtis, kad yra keywordu, kurie neturi konkrencijos, o turi didelį srautą.
  Jeigu nenori konkurencijos, dirbk su keywordais, susivesk 100-500 keywordų iš kurių gal kiekvienas generuos iki 10 parodymų, o geriausiai bent keliems mėnesiams sandyti specialistą, kad iš jo pasiimti žinių ir idėjų.

  Atsakyti
 6. admin Įrašo autorius(-ė)

  Niekas nesitiki, kad keyword’ai neturintys konkurencijos turės didelį srautą.

  Aš būtent jau keletą kartų akcentavau ir pasikartosiu trečią kartą – priešingą dalyką: net konkurencingi keyword’ai neturi srauto ir mes tai pastebėjome bei spėjame, kad Lietuvos rinkoje su AdWord’ais nėra ką veikt arba kituose verslo sektoriuose.

  Apie research taip pat rašiau, kad nuodugniai tą darėme ir tęstavome daugybę nepopuliarių raktažodžių – ar verta tai daryti, jei toks keyword’as surenka vos keletą impressions per savaitę, kada sulauksi klikų?

  Beje, gal pačiam bus keista bet nei vienas jūsų paminėtas keyword’as nėra efektyvus mūsų sričiai, mes tiesiog esame išbandę:

  gal „turinio valdymo sistemų diegimas“ – aš minėjau apie trijų žodžių derinius, apie keturių patylėsiu. Beje, su turinio valdymo sistemom apskritai bėda – mes per savo 3 metų veiklą neturėjome nei vieno kliento norinčio vien TVS. „Tinklapis“ ar „svetainė“ yra tai, ko žmogus ieško.

  gal „imones puslapio administravimas“ – įmonės sunkiai randančios 1000 Lt „puslapio“ (geras žodis) sukūrimui, administravimo jam nereikalauja. Deja, daug tinklapių paliekami likimo valiai tą pačią dieną, kai yra įkeliami į serverį.

  gal „paprastas imones puslapis“ – jeigu štampuotume template’us už 50-100 Lt, turėtume užsidaryti po savaitės, nes nepragyventume. Ir niekas neįtikins, kad toks naršytojas ieško normalaus web projekto sukūrimo.

  gal „kur patikimai uzsisakyti puslapi“ – 4 žodžiai, žodis „puslapis“, žodis „patikimai“ (kai daugumas šioje srityje dirba per pažintis, nes vyrauja didelis nepasitikėjimas), kurio mes neturime landing nuorodoje ir neturėsime ir t.t.

  gal “ “ ?

  Spėlioti galima daug, bet kai pabandai požiūris pasikeičia. Mums lygiai taip pat nutiko.

  Atsakyti
 7. Giedrius

  Šiaip aš tik dabar pastebėjau, kad buvo įdėta landing puslapio nuoroda – tai ji tikrai pasitikėjimo nekelia, nenoriu vėl sukelti fleimo ir pykčio, bet puslapis primena batsiuvį be batų, vizualiai informacija sumesta į ekraną bilekaip (justify – wtf, šiaip diaineriui praverstų knyga http://books.google.lt/books/about/The_Non_Designer_s_Design_Book.html?id=HI_gAAAAMAAJ&redir_esc=y).
  O dėl Adwords Lietuvoje – asmeniškai naudoju trijuose lietuviškuose projektuose ir tikrai pasiteisina, žinoma sritys kitos, bet netikiu kad jūsų srityje kliko kaina užkelta be priežasties – reiškia kažkam tie klikai atsiperka.

  Atsakyti
 8. Giedrius

  Koncentruokitės ne į klikus, o conversion rate’ą. Jeigu išleidot 300lt, vadinasi klikų buvo. Jeigu pasieksit 1:10 conversion rate’ą, užteks klikų, nespėsit suktis.

  Atsakyti
 9. Mindaugas

  Pritariu Giedriui, ne klikuose esmė o pardavimuose, jei klikų mažiau tai ir mokate mažiau, tai bėdos kaip ir nėra 🙂

  Žinoma, jei labai norisi srauto pradžiai galima ir su bendriniais raktažodžiais bei jų variancijomis reklamuotis, eigoje naudojant Analytics ataskaitas, išsigryninti, kurie raktažodžiai yra efektyviausi ir koncentruotis ties jais. Svarbu stebėti kokybės balą ir atlikti pakeitimus tiek pačioje AdWords reklamoje tiek ir nukreipimo puslapyje, kad nemokėt už paspaudimą daugiau nei konkurentai.

  Šiaip retai kada būta, kad tik „sudėjus“ adwords reklamą (ypač neturint patirties) ji bus efektyvi. Reikia nuolat analizuoti, daryti testavimus su skelbimais, įėjimo puslapiais ir pan.

  Atsakyti
 10. admin Įrašo autorius(-ė)

  Bėdos nėra, kai mažai klikų, be abejo, bet ir prasmės nedaug.

  Mindaugai, o koks yra „normalus“ ar rekomenduojamas „efektyvumo balas“, kurio reikėtų siekti?

  Atsakyti
 11. Mindaugas

  Kokybės balas kuris neviršija 5 arba 6 paspaudimo kaina didina beveik dvigubai.

  Idealus variantas yra 10, kuris dažniausiai pasiekiamas padarius tinkamą kampanijos struktūrą ir reikiamus „landing page“pakeitimus.

  Šiaip tikslas turi būti turėti bent 7

  Atsakyti
 12. admin Įrašo autorius(-ė)

  Aišku, Mindaugai. Jūs, kaip supratau, profesionalas. Man įdomus dar vienas dalykas: ar nesusidūrėte savo praktikoje, kad tam tikriems verslams Lietuvoje neapsimoka naudotis AdWords dėl to, kad rinka yra maža ir realiai užklausų nėra pakankamai, nors konkurencija su atitinkamais keyword’ais didelė?

  Atsakyti
 13. Mindaugas

  šiaip jeigu konkurencija didelė, tai reiškia, kad daug kas pagal šiuos keywordus reklamuojasi, kas jau rodo, kad kad įmonėms apsimoka, tokiu atveju reikia žiūrėti ar pasiūlymas konkurencingas palyginus su konkurentais bei žiūrėti ar pasiūlymas pateikiamas patraukliai, t.y. tobulinti landing page.

  iš principo padarius viską teisingai, t.y. nešvaistant pinigų netikslingiems paspaudimams, adwords atsiperka.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.