Kaip Google keičia pasaulį ir mūsų pačių bei mūsų verslo reprezentavimo standartus?

Nors pavadinimas labai pretenzingas, blog’o įrašas bus gana atviras (netgi galbūt tam tikra išpažintis) ir konkretus.

Be abejo, mūsų verslas tiesiogiai priklauso nuo Google ir mes kaip ir iki šiol, taip ir toliau turėsime derintis ir pildyti šios įmonės algoritmų iškeltus uždavinius ir nustatytas žaidimo taisykles internete, jei norėsime užtikrinti klientams savo paslaugų kokybę.

Viena iš tų taisyklių yra gana filosofinė, nes yra visa apimanti, globali. Ji, mūsų manymu, yra svarbiausia ir vadinasi taip: visados naujas ir kokybiškas turinys. Nuo pat tos akimirkos, kai jūs ir jūsų verslas apsigyvena internete, jūs privalote žaisti pagal čia galiojančias taisykles. Jūs galite sukišti krūvas pinigų į svetainės dizainą, dar daugiau pinigų į gerą ir patogią turinio valdymo sistemą, į įvairius modulius ir efektus. Tačiau Google tars paskutinį žodį: ir jis dauguma atveju bus toks pat nuobodžiai nedžiuginantis – paieškoje jūs būsite nematomas, jūsų niekas neras – gal jūs 14-ame, o gal 34-ame puslapyje pagal šį raktažodį? Gali būti. Ir tai reiškia, kad jūs esate niekas, nes iki šių puslapių naršytojai neatkeliauja. Norint kažką nuveikti Google sistemoje, reikia dalyvauti pirmuose puslapiuose. Ir kaip tai pasiekti, be pinigų išleistų Adwords reklamos sistemai?

Visados naujas ir kokybiškas turinys.

Naujas

Jūs neturite kitos išeities. Google visus pasaulio verslininkus suvienodino ir davė jiems naują konkurencijos įrankį: turinį. Kuo daugiau, kuo dažniau, kuo pastoviau. Galite būti prirašęs begales įdomių straipsnių, bet jeigu vieną dieną sustosite – jūs miręs, nors dar ilgą laiką galėsite mėgautis iki tol užsitarnautu darbu. Kalbėkite apie savo verslą, apie savo konkurentus, apie savo esamas problemas ir ateities idėjas. Nesustokite pasakoti, nes Google tai patinka. Patinka kalbantys. Jūsų verslas šiais laikais nebegali būti tylus. Jis gali būti tobulas ir idealus, tačiau jeigu jis bent šiek tiek priklauso nuo interneto, jis privalo praverti burną ir nebeužsičiaupti. Tiesiog nebeužtenka gaminti puikius gaminius ir puikiai atlikti paslaugas. Greta to turite pasakoti apie tai, ką darote. Tai yra naujas verslo modelis ir jį sukūrė Google. O be Google kitų alternatyvų nėra ir pasirinkimo kito nėra. Įdomu ar ne?

Kokybiškas

Turinys priklauso, žinoma, ne vien nuo kiekybinių aspektų. Jis turi būti rašomas gana rafinuotai ir apgalvotai. Kiekvieno teksto tikslas turi būti nauda skaitytojui arba atsitiktiniam interneto naršytojui. Išmokti kalbėti naudingai yra menas, kurį įvaldyti užtrunka laiko. Nauda matuojama įvairiai: kaip dažnai jūsų tekstai cituojami internete, kaip dažnai jais dalijamasi socialiniuose portaluose, kaip dažnai skaitytojai rašo komentarus ir diskutuoja su jumis ir t.t. Jūsų pasakojimas turi didinti jūsų verslo vertę. Vienas dalykas, ką jūs pasiekiate savo versle, kitas – ką jūs pasiekiate atsiremdamas į savo verslą internete: gal pasakojate apie savo rinkos ypatumus, galbūt pasirinkote vadybos ar marketingo subtilybių analizę, o gal detaliau nagrinėjate techninius savo verslo niuansus. Kas tai bebūtų, tai turi būti įdomu ir naudinga skaitytojui – nebūtinai potencialiam jūsų klientui. Bet tai gali būti žmogus, kuris jus būtinai rekomenduos, nes žinos, kaip giliai esate paniręs į savo veiklą ir kokius subtilius ir pažengusius – kaip verslininkas – niuansus nagrinėjate savo tinklalapyje. Turinys turi būti ne tiesiog turiniu, o suteikti papildomą, vertingą informaciją ir pagauti bent kažkokį skaitytojų dėmesį, nes Google mato ir tai. Ir šį dėmesį įvertina ir suskaičiuoja.

Naujumas ir kokybė. Ar jus baugina kalbėjimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.