Kai nesvarbi interneto svetainės kaina

Trumpas pastebėjimas apie vieną savotišką klientų tipą. Pastebėjimas kartu su išvada, kuri, tikimės, pagelbės parduodant savo paslaugas pradedantiesiems savo individualų verslą, o gal ir tiems, kurie jau gali būti vadinami patyrusiais vilkais, tačiau dėl laimingo atsitiktinumo nesutikusiems vienos specifinės kategorijos žmonių, kuriems būtų reikėję ką nors įsiūlyti.

Aš visuomet ką nors parašau tuomet, kai koks nors nemalonus faktas pasikartoja keletą kartų iš eilės. Kuomet įvyksta vieną kartą, tarsi, neatkreipi į tai dėmesio ir stengiesi kuo greičiau užmiršti. Tačiau kai kitą rytą atsikėlus situacija pasikartoja ideniškai, imi ir susimąstai, sureaguoji, imi analizuoti. Taip atsitiko ir šį kartą.

Keletas klientų vienodų kaip du vandens lašai iš eilės. Bandysiu kiek įmanoma konkrečiau apibrėžti jų būdą.

1. Pristatomos svajonės, idėjos ir poreikiai yra platūs ir beribiai.

2. Stengiesi užbėgti už akių ir užsiminti, kad tai labai atsilieps finansinei pusei.

3. Gauni tokius ir panašius atsakymus: „Kaina man nesvarbu.“, „Galiu mokėti ir 20.000 ir 100 Lt. Svarbiausia, kad gaučiau kokybišką ir profesionalų produktą.“, „Jau turėjau keletą studentų, nebenoriu ant to pačio grėblio lipti vėl iš naujo.“

4. Jis toliau pratęsia savo poreikių išsamų, detalų ir užkariaujantį internetą (bent jau toje verslo srityje) pristatymą.

5. 2-as ir 3-ias punktas kartojasi.

6. Dar kartą kartojasi 4-as,  2-as ir 3-ias punktai.

7. Ir taip kartais prasisuka ne vienas ir ne du ciklai, kol kažkokiu mistiniu būdu – mums jau nebesitikint, o jam turbūt visiškai atsitiktinai išsprūdus – kalba pasisuka apie kainą.

8. Kol pagaliau paaiškėja, kad kalba eina apie „500, na iš bėdos 1000 Lt“ ir ieškomas dar vienas studentas realizuoti dar vienai tokiai pačiai kopijai, kas jau anksčiau buvo padaryta.

Nors, kaip minėjau, vizijos mastas itin platus: projektui reikia ir 3D modelių, ir animacijos, ir pirkėjo krepšelio funkcijos, ir t.t.

Išvada ir taisyklė yra tokia: jeigu išgirdote, kad kaina yra nesvarbi, tą pačią akimirką galite nustoti jaudintis ir kovoti dėl šio kliento, nes jis neketina įsigyti nieko rimto. 

Arba: jeigu kaina nesvarbi, tai reiškia, kad iš tiesų projektas ir pati idėja yra nesvarbūs, nes į juos neketinama investuoti.

Arba: jeigu kaina yra nesvarbi ir mokėti gali tiek, kiek reikia, tai reiškia, kad pas jus į ofisą atvyko Olifėjos olimpinis lošimas. Esate kada nors laimėję?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.