Interneto tinklalapių dizainas – dėmesys informacijai

Interneto tinklapių dizainas yra viena svarbiausių web projektų dalių, nuo kurios priklauso ne tik tinklalapio patrauklumas ir sukurtos estetikos kuriamos emocijos, bet ir lankytojo įtraukimo laipsnis, užsibrėžtų tikslų siekimas (užklausų intensyvumas, nupirktų prekių kiekis, įvaizdžio gerinimas ir kt.).

Įvairiuose internetiniuose geriausių tinklalapių konkursuose galima aptikti stulbinančių web dizainerių darbų, stebinančių savo originalumu, kruopšumu ir idėjomis. Programuotojai taip pat nesnaudžia: savo interneto svetaines galite papildyti šimtais nemokamų ar mokamais dizaino efektais. Jų prikurta tiek daug ir patiems skirtingiausiems skoniams, kad jums tikrai reikės praleisti gerokai laiko, jei norėsite sukurti ką nors savito ir to, ko dar nematė ir neturėjo niekas kitas.

Panašių vizualių efektų gausa ir taikymo bei integravimo į tinklapio dizainą paprastumas sukuria situaciją, kuomet techninės gudrybės pradeda dominuoti svetainėse praleidžiant pro akis tikslus, kurių buvo norėta pasiekti su tam tikru konkrečiu projektu. Šiandien norėjome atkreipti dėmesį į, mūsų manymu, unikalų tinklalapį, kuris buvo atnaujintas visai neseniai. Tai Didžiosios Britanijos vyriausybės elektroniniai vartai ir jie atrodo štai taip:


Tinklapis naujas ir sukurtas lyderiaujančiai pagal daugelį parametrų įskaitant ekonominius pasaulio valstybei. Šiandien XXI amžiaus 12-ieji metai, technologinių inovacijų ir interaktyvios komunikacijos apogėjus. Spaudžiu nuorodą straipsnyje, kuriame aptikau informaciją apie atnaujintą gov.uk. Asmeniškai man, pirmą kartą atvėrus šią svetainę buvo tam tikras šokas – prieš akis tarsi atsidarė MS Word programos langas ir šia programa paruoštas paprastas dokumentas. Ar tai tikrai pagrindinis pagrindinės šalies institucijos langas į elektroninę erdvę? Štai kaip atrodo sekančui puslapio dizainas paspaudus tituliniame tarkime „Driving, transport and travel“:

Taip, toks keistas buvo tik pirmas įspūdis išvydus atnaujintą šios portalo dizainą. Jis buvo toks svarbus tinklalapio kūrėjams ir jam buvo skirta tiek dėmesio, kad šios koncepcijos esminiai trys principai pateikti padidintu šriftu jau tituliniame puslapyje greta pasveikinimo žodžių. Esminis dizaino pamatas buvo šie trys paprasti reikalavimai: simpler, clearer, faster (paprasčiau, švariau, greičiau).

„It’s a simpler, clearer and faster way to get what you need from the government.“ (Tai paprastesnis, tvarkingesnis ir greitesnis būdas gauti iš vyriausybės to, ko Jums reikia.)

Ir tai viena iš nedaugelio svetainių, kurios dizaino koncepcija iš tiesų atspindi jai keltus reikalavimus. Taigi, ar vis dar stebina toks interneto tinklalapio dizainas?


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *