Interneto svetainių kūrimas ir pritaikymas populiariausioms naršyklėms

Svetainės vartotojo sąsaja – tai vienas iš svarbiausių elementų, vartotojui sukuriančių įspūdį apie svetainės pridėtinę vertę ir naudą. Todėl taip vadinamo interface‘o programavimas yra gana atsakingas svetainės kūrimo proceso etapas. Projekto metu yra svarbu įsitikinti, jog svetainė ne tik atrodo patraukliai, bet ir vienodai atvaizduojama visų nešiojamų bei stacionarių kompiuterių ekranuose. Mobilioms svetainėms, pritaikomoms pvz., iPhone telefonams ir iPad kompiuteriams, labai dažnai kuriamas atskiras – prisitaikantis dizainas. Tad sukūrus ir hiperaktyvavus dizainą, jį būtina ištestuoti ant visų įmanomų minėtų įrenginių. Tačiau vartotojo terpė dar ne viskas. Kiekvienoje iš jų veikia skirtingos naršyklės ir jų versijos. Todėl būsimoji svetainė privalo būti testuojama bent jau pačiose populiariausiose iš jų. Taigi, darbo nemažai, tiesa ?

Hiperteksto (HTML), skirto vartotojo sąsajos atvaizdavimui, standarto tikslas – sukurti atvirą internetą, t.y. kad internetinę svetainę galėtų susikurti bet kuris pasaulio gyventojas. Deja, nors idėja buvo puiki, naršykles kuriančios kompanijos ją interpretavo skirtingai. Istoriškai situacija klostėsi taip, jog vienos interneto naršykles kuriančios kompanijos populiarino efektus ir interaktyvumą, kitos naršyklės veikė tik ant specialių operacinių sistemų ir tik palengva buvo derinamos su kitomis, o trečios turėjo tik pagrindines funkcijas, liko konservatyvios ir nesistengė keistis. Taip nutiko su visomis HTML 4 standartą palaikančiomis naršyklėmis.  Šiemet išaugęs HTML 5 populiarumas privertė kompanijas mąstyti panašia linkme: pastangos turi būti nukreiptos, suteikiant programuotojams galimybę dirbti. Tikimės, jog ir Internet Explorer kūrėjai atkreipė į tai dėmesį

Kaip dirbame mes? Kuriamus projektus paprastai testuojame per keletą naršyklių, jų versijų ir tai darome skirtinguose kompiuteriuose. Dažniausiai tai būna: Internet Explorer (8, 9, greitai – 10), Chrome, Firefox, Safari, Opera. Išmaniuosiuose telefonuose ir planšetėse projektus dažniausiai testuojame ant Safari mobile, Opera mobile, Firefox mobile. Standartinių projektų testavimas užtrunka gana trumpai, tačiau Internet Explorerio versijų testavimas ir suderinimas su kitomis naršyklėmis santykinai užima daugiausiai laiko.

Ir pabaigai keletas išvadų.

1. Net jei Jūsų projektas yra ekonominis, svetainė visvien turi būti ištestuota ir pritaikyta populiauriausioms naršyklėms. Nors tai užima laiko, techniniuose reikalavimuose šis punktas turėtų būti privalomas.

2. Minimaliai projektą derėtų pratestuoti ir mobiliais įrenginiais.

3. Reprezentaciniam projektui racionaliausia kurti ir testuoti atskirą dizaino versiją išmaniesiems telefonams ar planšetiniams kompiuteriams.

Kaip dirbate Jūs?

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.