Interneto svetainės spalvų paletė

Norime pasidalinti nuoroda į sraipsnį, kuriame pateiktos mintys galėtų būti puikus startas norintiems geriau pažinti spalvų pasaulį ir darbą su jomis kuriant interneto svetaines ar kitus web projektus. Straipsnyje nagrinėjama svetainės spalvų pasirinkimo paletės ir schemos technologija, skirtingų spalvų reikšmės ir jų tarpusavio sąsajų prasmė.

Keletas trumpų ištraukų iš šio straipsnio:

Straipsnio autorius dėmesį akcentuoja į pagrindinės svetainės spalvos pasirinkimo etapą. Nuo jo priklauso ne tik, kokią nuotauką sukurs būsimas tinklalapis, bet ir kaip sėkmingai seksis dirbti derinant papildomas, fonines, paraštines ar kontrastuojančias spalvas. Neturinti meninio ar dizaino srities išsilavinimo arba tiesiog gero estetinio suvokimo, netinkamas pagrindinės spalvos pasirinkimas gali sukurti nereikalingas problemas kuriant galutinę svetainęs versiją.

Juoda spalva

Nors juoda spalva dažniausiai siejama su neigiamais dalykais, tokiais kaip mirtis, tamsa, blogis, ji tuo pačiu atskleidžia eleganciją, galią, jėgą ir prestižą. Juoda spalva dizainuose naudojama gana dažnai todėl, kad sėkmingai kontrastuoja beveik su bet kuria kita spalva.

Balta spalva

Baltų atspalvių schema atskleidžia svetainės švarumą, grynumą, išbaigtumą ir erdvės pojūtį. Ši spalva taip pat puikiai tinka prie kitų spalvų, nes sukuria gerą „atramą“ pačioms įvairiausioms spalvoms bei atspalviams.

Raudona spalva

Tai ryški ir agresyvi spalva, reikalaujanti dėmesio. Dėl šių savybių raudona puikiai tinka į call to action spalvų rinkinį – spalvų, kviečiančių vartotoją veikti, rinktis. Raudona bet kuriame dizaine „iššoks“ ir bus matoma geriau nei bet kuri kita spalva.

Oranžinė spalva

Tai laimės spalva, siejama su tropikais, džiaugsmu, aistra ir energija, tačiau neturinti raudonos spalvos agresijos. Oranžinė kuria draugiškumo ir šiltumo atmosferą ir taip pat turi funkciją, galinčią provokuoti svetainės lankytojus tam tikriems veiksmams.

Daugiau apie šias ir kitas spalvas sužinosite apsilankę šioje svetainėje: http://tympanus.net/codrops/2012/09/17/build-a-color-scheme-the-fundamentals /

Ar Jūs spalvas suprantate taip pat, kaip šio straipsnio autoriai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.