Interneto svetainės kūrimas: marketingo kampanijos dalis ar nepriklausomas įrankis?

Tema filosofinė ar atvira diskusijoms. Kokiu būdu turi būti kuriama interneto svetainė: kaip atsitiktinių įmonės vadovo idėjų realizavimas („tokios svetainės mums patinka, o tokios ne“ ir pan.) ar kaip įmonės bendros marketingo koncepcijos integruota ir tampriai susijusi dalis?

Smulkus ir vidutinis verslas, su kuriuo dažniausiai dirbame Lietuvoje, įmonės svetainę suvokia labai paprastai: pagražintas laikraščio puslapis, atvirutė, elektroninis skelbimas, penkių puslapių laiškas ar nuoroda vizitinėje kortelėje. Reikalavimai svetainei: trumpi tekstai apie įmonės veiklą, įmonės adreso atvaizdavimas naudojant Google Maps, fotogalerija, kurioje sukeliamos nuotraukos darytos aparatu, užrašančiu ant nuotraukos fotografijos atlikimo datą (palikta neretušuota), kad svetainė būtų panaši į _ _ _ _ _ _ _ . com svetainę, ir kad būtų nuorodos į F, T ir You.

Taigi, imamės darbo ir darome svetainę.

Labai gaila, kad nedidelės įmonės savo elektroninei erdvei nekelia visiškai jokių tikslų: gerinti savo įvaizdį; artinti klientus vystant glaudžią internetinę komunikaciją; suteikti papildomos vertės savo veiklai teikiant lankytojams naudingų žinių, informacijos; pasakojant apie savo patirtį, siekius; įtraukti klientus į savo veiklą ją kuo labiau atskleidžiant, o ne laikant paslaptyje; ir pagaliau daugiau parduoti, gauti daugiau užklausų, surinkti didesnę besidominčiųjų duomenų bazę, padidinti grįžtamąjį ryšį ir kt.

Tai tik keletas dalykų, nuo kurių reikėtų pradėti galvoti apie būsimąją interneto svetainę. Taip, svetainė yra reprezentacijos – skelbimo priemonė, bet ji yra organiška ir interaktyvi. Šie du labai svarbūs žodžiai savyje slepia didelį  irįvairialypį potencialą, kurį galima išnaudoti įmonės visa apimančioje ar bent jau internetinėje rinkodaroje.

Įmonei, kuri neturi savo reprezentacijos idėjos, nežino, su kokiomis filosofinėmis, pasaulėžiūros kryptimis asocijuotis ir kokias asociacijas kurti aplink save, interneto svetainės sukūrimas nieko nepadės. Tai bus tarsi durys į įmonės ofisą. Atidarai ir nežinai kur papuolei: į tave žiūri ir tyli keletas nustebusių darbuotojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.