Originali architektūra

Interneto svetainės dizaino kūrimas – tobulas vartotojo patyrimas ar kažkas daugiau?

Klausimas rašinio pavadinime, žinoma, yra dviprasmiškas. Verslui arba valstybinėms socialinių paslaugų online sistemoms, pagaliau socialiniams tinklams, kuriuose lankytojų srautas yra didelis ir kuriuose renkasi patys įvairiausi žmonės pagal internetinę patirtį, amžių, išsilavinimą, pomėgius ir pan. tobulas vartotojo patyrimas (angl. user experience, UX) yra kritinis dalykas.

Tokiose sistemose dizainas tarnauja funkcijoms. Vartotojams turi būti patogu ir paprasta atlikti tuos tikslus, kuriems tarnauja šie portalai.

Visgi internetas yra ne vien verslui skirta terpė. Internetas unikalus tuo, kad suteikia lengvą ir paprastą galimybę keistis informacija bet kuriam žemės gyventojui, kuris turi galimybę naudotis internetu. Dalintis ir kurti savo informaciją žmonės mėgsta, todėl neabejoju, kad kurkas daugiau nei verslo tinklalapių internete veikia asmeninių tinklaraščių, asmeninių svetainių, kūrybos pristatymų, vizitinių kortelių ir pan. Tarp tokių svetainių yra tūkstančiai vieno puslapio svetainių. Ar joms taip pat reikalingi vartotojų potyrių testai? Kažin. Tokios svetainės dažnai nesiūlo vartotojams jokių funkcijų, kurių atlikimo pasiekiamumas ir greitis būtų svarbūs. Todėl vienintelė galimybė turint techniškai ir funkcionaliai paprastą svetainę – ją pateikti kūrybiškai. Kad ir šiandien jau aptartas pavyzdys. Konkurencinga, įsimenanti ir įdomi svetainė gali tapti tik ryškiai ir aiškiai išsiskyrusi savo vizualia idėja.

Tokie darbai ne visuomet prisideda prie interneto naršymo spartos didinimo. Tačiau papuošia ir suteikia elektroninei erdvei estetinę atsvarą. Svetainės gali būti originalios ir meniškos. Ir jeigu turite galimybę sukurti būtent tokią svetainę, taip ir padarykite. Ieškokite naujų turinio pateikimo idėjų, naujų estetinių formų ir galimybių.

Realiame pasaulyje retai kada žavimės parduotuvių, turgaviečių ar gatvės prekystalių dizainu ar arcitektūra. Pagaliau pirkimui skiriame ne tokią didelę dienos dalį.  Taip ir internete: akims reikia kalnų, miškų ir netradicinės architektūros, kuriais norėtųsi pasigėrėti dažniau ir papasakoti apie tai kitiems. O tai taip pat labai naudinga tiek svetainės autoriui tiek savininkui.

Originali architektūra

Originali architektūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.