Internet Explorer 10 naršyklės atgimimas ?

Kompanijos Microsoft produktas – naršyklė Internet Explorer, per ilgą savo gyvavimo laiką interneto naršyklių rinkoje sulaukė daug ir įvairių testavimų ir kokybės vertinimų. Deja, didžioji dalis jų iki šiol buvo neigiami. Paprasti internautai vengia senesnių Explorer versijų dėl jos darbo lėtumo, o programuotojai keiksnoja dėl to, jog ši naršyklė silpnai palaiko naujausius  HMTL5 ir CSS3 standartus. Kokio žingsnio turėjo imtis Microsoft?

Naujoje, ką tik pristatytoje Windows 8 operacinės sistemos versijoje, Microsoft įdiegė naują šios OS naršyklės versiją – Internet Exlorer 10. Taip pat jau atlikti ir pirmieji naujosios versijos tyrimai, kurių rezultatai rodo, jog Microsoft stipriai dirba gerindama savo naršyklės kokybę.

Pvz., www.caniuse.com atlikę standartų suderinamumo testus teigia, jog IE10 yra 77% suderinamas su HMTL5 ir CSS3, t.y. 31% daugiau už Explorer 9 ir 56% daugiau nei Explorer 8. Tai labai stiprus technologinis postūmis, atliktas Microsoft, ypač lyginant su ankstesnėmis IE versijomis. Tuo tarpu pats didžiausias HMTL5 šalininkas Google Chrome 92% yra suderinamas su HMTL5 savybėmis, o Firefox 18 ir Safari nusileidžia visai nedaug – 81%.

Kitas šaltinis teigia, jog pagal reakcijos testą Explorer 10 ir Explorer 9 lenkia kitas naršykles Windows sistemų vartotojams.

Žinoma, šie testai neparodo, kiek programinė įranga efektyvi, t.y. kaip išnaudoja kompiuterio resursus ir kaip veikia ant ne pačių naujausių kompiuterių, tačiau reikia tikėtis, jog už kelių savaičių pasirodysiantis Internet Explorer 10 Windows 7 operacinei sistemai leis tai patikrinti išsamiau. Laukiame nekantraudami ir tikimės, jog Explorerio testavimas pagaliau taps malonesne užduotimi nei buvo ankčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.