Instagram: jūsų gyvenimo foto – tinklaraštis

Instagram yra viena tų aplikacijų, kurią galima pamėgti iš pirmo žvilgsnio. Praėjus kelioms minutėms nuo instaliavimo į manąjį Samsung Galaxy S II, aš norėjau fiksuoti kiekvieną savo gyvenimo žingsnį nauja fotografija. Kodėl? Gal aš nesveikas?

Instagram mobilioji aplikacijaMano išvada labai paprasta. Man asmeniškai kelia daug klausimų Twitter socialinio tinklo principas ir jo populiarumo fenomenas – kokį informacinį poveikį ir įspūdį gali daryti vienas vieno žmogaus sakinys? Tiesą sakant aš prie Twitter neįpratau. Tačiau Instagram matau, kaip Twitter tąsą ir galutinę mikrosocialinio tinklo realizacijos idėją. Kokia informacijos forma gali būti labiausiai tinkama minimalaus informacinio kiekio perdavimui? Žinoma vaizdinė ir žinoma – fotografinė.

„Aš džiaugiuosi“. Aš fotografuoju save ir siunčiu savo džiugaus veido pranešimą į tinklą.

„Aš repetuoju garso įrašų studijoje.“ Fotografuoju studiją ir siunčiu jos nuotrauką į tinklą.

„Apsilaisčiau kava.“ Fotografuoju savo kelnes ir siunčiu į tinklą.

Be kita ko, nuotrauka perduoda kurkas daugiau informacijos nei post’as Twitter’yje, kad jūs repetuojate studijoje. Fotografijoje gali matytis jūsų draugai – muzikantai, su kuriais dirbate, instrumentai, kuriuos naudojate, studijos aplinka, nuotaika ir atmosfera, kurių pliku vienu sakiniu tikrai neperduosite.

Užfiksavę nuotraukoje savo elementarų gyvenimo žingsnį, jį kitaip matote ir jūs pats. Juk puikiai žinote – galite rašyti ir keletą puslapių ir nesugebėti išreikšti to, kas tuo metu atrodė taip įpatinga ir unikalu. Nuotrauka pajėgi atkurti šiuos įspūdžius vienu žvilgsniu. Gal todėl Instagram tapo išskirtiniu mano atradimu mobiliųjų aplikacijų ir socialinių tinklų srityse.

Nuolat daromos skaitmeninės nuotraukos, komponuojamos į tinklaraštį, sugeba pasakoti labai subtilius gyvenimo aspektus, kuriuos kitomis formomis išgauti yra sunku ar gal ir neįmanoma.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *