Įmonės interneto svetainės administravimas

Trumpas mūsų blog’o įrašas apie tai, ką daryti su svetaine, kai ją tenkindama visus Jūsų pageidavimus sukūrė interneto svetainių kūrimo įmonė arba individualiai IT verslu užsiimantis žmogus.

Raskite savo įmonėje darbuotoją, kuris prižiūrėtų Jūsų svetainę ir būtų jos administratoriumi.

T.y. Jums būtinai reikalingas atsakingas asmuo, kuris bent kartą per savaitę apsilankytų Jūsų svetainėje ir naujai bei kritiškai į ją pažvelgtų. Dar geriau, kad šis žmogus ją nuolat atnaujintų ir prižiūrėtų.

Raskite savo įmonėje žmogų, kuris laikas nuo laiko iš naujo įvertintų tinklapyje esančią informaciją. Arba tapkite šiuo žmogumi pats.

Kodėl?

Be daugelio kitų smulkių bet svarbių priežasčių plačiai aprašytų internete (SEO, įmonės dėmesio savo klientams gerinimo, Google reikalavimų ir kt.) tinklapis visų pirma yra informacijos šaltinis. O informacija turi būti nauja ir aktuali. Nebūtinai tai turi būti naujienų puslapis. Informaciją galima papildyti ir koreguoti statiniuose meniu punktuose. Bet tinklapis turi būti gyvas, kaip gyva yra ir Jūsų įmonė. Svetainė nėra lankstinukas, kuris sensta su kiekviena diena. Ji yra kasdienis ir kasvalandinis įmonės veiklos reflektorius. Tarsi Jūsų nuosavas TV kanalas, kurį turite prižiūrėti nuolatos. Juk nepaliksite tuščio eterio ateinančią valandą?

Ar svetainė be administratoriaus gali būti pavyzdžiu?

Mes, kaip įmonė, taip pat labai nemėgstame tokių bendrovių, kurios sukūrus joms svetainę – daugiau į ją nebeužsuka niekados. Nepatikėsite, tačiau tokias svetaines mes vengiame rodyti savo potencialiems klientams ir neįtraukiame į savo CV. Kodėl? Galima padaryti klaidų ir sukurti netobulą svetainę, bet jeigu ją kasdien prižiūrės žmogus, ji bus visuomet patrauklesnė už tą, kuri atrodo idealiai, tačiau nė karto neturėjo savo administratoriaus, kuris jai suteiktų naujus impulsus. Kuomet matome, kad svetainė „kvėpuoja“ ir yra „gyva“, mes gauname tikrąjį savo darbo įvertinimą. Tai reiškia, kad klientui iš tiesų jos reikėjo ir mums pavyko įrodyti to darbo svarbą. Na, o tikras administravimas prasideda tuomet, kai nenutyla mūsų įmonės telefonai, nes klientas ne tik pildo, keičia ir atnaujina informaciją, bet ir stebi savo konkurentus, atidžiai seka interneto erdvę ir mato, kad jam reikia nuolatinių atnaujinimų.

2 komentarai

 1. Fredis

  Sveiki. Aš norėjau pasiteirauti, ką turėčiau daryt, o gal tiksliau, kur turėčiau kreiptis, kad galėčiau gauti interneto svetainių administratoriaus darbą? Gal galit padėt? Tai būtų mano papildomos pajamos, o ir išmokčiau kaip tvarkyti savo internetinę svetainę, nes planuoju kurti įmonę. Ačiū už atsakymą.

  Atsakyti
 2. admin Įrašo autorius(-ė)

  Fredi, įmonėse svetainės administratoriaus darbas įeina į tam tikro darbuotojo pareigas. Retai būna, kad žmogus turėtų atskirą etatą būtent šiai užduočiai.

  Tačiau jeigu tinklapis yra elektroninė parduotuvė, naujienų portalas ar kito pobūdžio stambesnis interneto projektas, tuomet gali būti, kad jis turės svetainės administratorių. Nors tokiais atvejais darbuotojų poreikis gali būti labiau diferencijuotas, t.y. prie svetainės gali dirbti programuotojas, redaktorius, seo specialistas ir pan. Taigi, tokio kaip „svetainės administratoriaus“ tinklapis gali neturėti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.