HTML5 spindėjimo era baigiasi?

HTML5 šiandien žinome kaip interneto standartą, atvėrusį vartus daugeliui naujų interneto svetainių techninių galimybių. Turbūt pastebėjote atsirandančias naujoviškas animacijas, dinamiškus efektų pavyzdžius svetainėse, apie kuriuos prieš 4 metus net nebuvo galima pasvajoti. Svetainės, buvusios vizitinėmis kortelėmis, parduotuvėmis, panaudojus HTML5, tampa trumpais literatūriniais pasakojimais, sukeliančiais emocijų antplūdį! Galima sakyti, jog HTML5 standarto dėka itin stipriai pagausėjo programuojamų svetainių efektų pavyzdžių ir atsivėrė kelias naujoms internetinių animacijų galimybėms. Tačiau ar tai viskas, ko buvo siekta HTML5 standarte?

Chris Heilmann iš Mozilla korporacijos neseniai San Francisko mieste vykusioje konferencijoje HTML5devcon išsakė savo pastebėjimus apie kūrybinius naujojo HTML standarto apribojimus. Chris teigė, jog HTML5 paskirtis nėra vien animacija ar dizainas, šioje technologijoje slepiasi kurkas platesnis pritaikomumas: sistemos turi tapti lengviau programuojamos, turi atsirasti operacinės sistemos, gebančios dirbti interpretuodamos HTML kodą. HTML trūksta galimybių valdyti pagrindines įrenginių funkcijas – nuo USB prievado iki foto kameros. Tiesa, šiuo metu jau veikia tokios operacinės sistemos prototipas ir lektorius su juo dirba. Visos programos čia parašytos pagerintu HTML kodu, papildytu sistemą valdančiomis funkcijomis.

Sunku vienaip ar kitaip vertinti, kiek tiesos ir kiek politikos yra šiame neigiamų HTML aspektų vertinime. Tačiau sutinkame su Chrisu, jog tai, ką galima buvo padaryti su Flashu jau kone 10 metų, HTML5 programuotojai pradėjo atkartoti tik dabar. Galima spėti, jog taip nutiko dėl Apple produktų mados (kuri tikrai dar nesiruošia užleisti pozicijų) ir net nežinia, kaip viskas būtų pasisukę, jei kompanija Apple savo mobiliuose produktuose būtų neišjungusi Flash technologijos rodymo galimybės. Manome, jog dėl panašios priežasties prisikėlė net kai kurios leidybininkų kompanijos milžinės.

Visą Chriso kalbą, sakytą HTML5devconf, galite išgirsti žemiau esančiame video įraše.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.