Google paieškos niuansai: slaptasis raktažodis „Skype“

Cometos techniškai prižiūri vieną elektroninį socialinį projektą, skirtą Lietuvos pagyvenusiems žmonėms – Draugauki.me. Norime pasidalinti vienu įdomiu pastebėjimu, kaip Google reguliuoja ir įtakoja lankytojų srautą šiai svetainei.

Google paieškos niuansai.

Žinoma, kadangi projektas veikia jau ketverius metus ir sulaukia apie 1000 unikalių lankytojų per dieną, jis nesunkiai susirenka raktažodžius – vedamus Google sistemoje – tokius kaip (užklausų kiekis per mėnesį):

1. draugaukime – 200

2. pazintys senjorams – 180

3. senjorai – 179

4. senjorams – 158

5. mintys apie senatve – 120

6. senjorų namai – 57

ir t.t.

Tačiau įdomiausia ir gana netikėta, kad vieną didžiausių srautų Draugauki.me tinklalapyje sugeneruoja mokomasis straipsnis pagyvenusiems žmonėms „Kaip atsisiųsti ir įdiegti Skype?„. Su žodžiu „Skype“ susijusių skirtingų užklausų sulaukiama virš 200. Populiariausios yra šios:

1. skype – 1342

2. skype.lt – 94

3. skype download – 91

4. skype parsisiusti – 83

5. parsisiusti skype – 79

6. skype instaliuoti – 74

7. www.skype.com – 58

8. skype.com – 55

9. instaliuoti skype – 53

10. atsisiusti skype – 40

ir t.t.

Žinoma, šis straipsnis pritraukia ne tik vyresniąją auditoriją, tačiau ir kitus interneto naršytojus, ieškančius su Skype instaliavimu susijusios informacijos. Tai, beje, ir labiausiai komentuojamas Draugauki.me įrašas, sulaukęs iki šios dienos 201 komentaro.

Išvada labai paprasta: nors Draugauki.me projektas yra vienintelis senjorams skirtas Lietuvoje ir jis sėkmingai pritraukia savo auditoriją pagal jai būdingus raktažodžius, lankytoją srautą bei SEO (optimizavimą paieškos sistemoms) gali nulemti ir nenumatytas turinys, kuris lyg ir nėra tiesiogiai susijęs su tiksline svetainės grupe, bet, žinoma, jai svarbus ir naudingas.

Taigi, reikia bandyti nuolatos, stengiantis suteikti interneto bendruomenei, ar jūsų potencialiems klientams naudingos informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.