Facebook puslapio turinio analizė. Jaukurai

Bendravome su vienu potencialiu klientu, užsiimančiu didmenine ir mažmenine prekyba dėl Facebook kanalo komunikacijos ir priežiūros. Kiekvieną kartą norėdami geriau pažinti sritį atliekame analizę. Ieškant informacijos apie sritį, vykdomų projektų pavyzdžių žvilgsnis užkliuvo už prenkinio ženklo „Jaukurai“ Facebook paskyros. Girdėjome apie šį brendą iš radijo reklamos, lyg ir iš televizijos, nebuvome pirkę produkcijos, tad nutarėme skirti šiek tiek laiko ir pabandyti Facebook erdvėje save įsivaizduoti kaip „Jaukurų“ klientą.

Pirmiausia, kas atkreipia dėmesį tik patekus į puslapį – tai plačiakampė salono nuotrauka su bendraujančiu personalu ir klientais. Tai puiki idėja – perteikianti turbūt gražiausio įmonės salono vaizdą klientui. Tačiau kiek žemiau, po puslapio pavadinimu matome neįvestą puslapio biznio tipo kategoriją, t.y. tekstą „Add A Category“. Klientui ši informacija nėra svarbi, tačiau Facebook mėgsta aiškiai apibrėžtą biznį. jaukurai2

Tęsiant toliau užkliūna „išplaukusių“ spalvų logotipas. Stebint tokią profesionalaus salono interjero (antraštės nuotraukoje) ir logotipo sąveiką atsiranda klausimas – ar tikrai ši paskyra prižiūrima ? Reikėtų paieškoti priežasties, kodėl paskyroje logotipas nekorektiškai atvaizduojamas, pradžiai pabandyti problemos paieškoti keičiant paveikslo formatą, proporcijas.

Kitas žingsnis norint susipažinti su įmone – „About“ puslapis. Jame randame kontaktus, rekvizitus, tik nerandame naujausio salono kontaktų, kuris, kaip reklamuojama svetainėje, atidarytas Kaune Draugystės gatvėje. Kad rastume, reikia eiti į svetainę ir skirti papildomai savo laiko.

Galima ankstesnes pastabas laikyti smulkmenomis. Kiti dalykai, kuriuos pastebėjome, neatrodė smulkiomis klaidomis.

jaukurai3

 1. Informacija šiemet talpinama 3 – 8 žinučių per mėnesį intensyvumu. Puslapis turi 694 fanus. Jei įsivaizduoti, kaip teigian Social News Daily, kad žinutės perskaito maždaug 2% fanų, rezultatas parodo, jog informacija pasiekia apie 14 žmonių.
  Problema: Facebook komunikacija nepasiekia auditorijos.
 2. Pirma tekstinė žinutė – „Mūsų stilingi kubikai“ su gražia nuotrauka neleido suprasti jos esmės. Deja, tendencija tokia, jog socialinių tinklų pranešimuose stinga informacinių paaiškinimų, patikslinimų.
  Problema: neaiškūs informaciniai pranešimai.
 3. Neaptikome aiškių sąsajų tarp Facebooko ir vykstančių akcijų. Ir nepajutome galimybės gauti bent truputį gauti naudos iš to, kad tapome „Jaukurų“ fanais.

jaukurai4Nors mums patiko naujo salono (beje, įsikūrusio netoli mūsų ofiso Kaune) atidarymo ceremonijos nuotraukos, vasario mėnesio pokštas (paveikslas kairiau) pasirodė lengvai tariant keistas: vamzdžių lego ir širdutė. Suprastume, jei taip šmaikščiai save pristatytų santechnikos paslaugas teikianti įmonė, tačiau pristatant solidžius pardavimų salonus šis triukas liko nesuprastas.  Galbūt pokštas tiek originalus, jog jį suprasti gali dirbantis tik šioje srityje, nesiginčysime.

Ir pabaigai dar keletas šiuometinių informacinių, mūsų nuomone, prašovimų, nesisiejančių su įmonės veikla:

 • Sočio olimpiados unitazų reklama, kuri yra „juokelio“ tipo pranešimas, šiais metais „Jaukurų“ paskyroje surinkęs daugiausiai pasekėjų. Paaiškinsiu, kodėl jį vertinu, kaip netinkamą pranešimą.
  Pastebiu, jog komunikuodamos Facebook tinkle įmonės „pasimauna“ ant linksmų temų, kurios generuoja daug „like“ arba „share“: rezultatas atrodo teigiamas, nors atvaizduojamos gerosios emocijos dažniausiai nieko bendro neturi bendro su pirkimu; linksmybė baigiasi, o kartu – ir ryšys su klientu. Dabartinio marketingo tikslas – ilgalaikių santykių su klientu sukūrimas, todėl komunikaciniai pranešimai turi būti aiškiai adresuoti tiksliniam klientui. Gal, jei būtų paminėta, jog šį juokingą unitazą būtų galima įsigyti „Jaukurų“ salone, pranešimas būtų aiškesnis.
 • Paskyroje skelbiamas salono darbuotojo paieškos dokumentas.
  Pirmiausia suabejojame, ar ši paskyra tikrai tikslinė ieškant darbuotojų, jei visus metus komunikuota apie prekes ir akcijas.
  Antra abejonė kyla dėl dokumento pateikimo: iš sumažinto dokumento vaizdo per kelias sekundes neįmanoma suprasti pranešimo tikslo. Sudaromas įspūdis, jog į internetą perkeltas dokumentas, kabantis salono skelbimų lentoje. O ir kabėdamas tarp skelbimų toks išsamus pranešimas yra pasmerktas būti nepastebimu.

Savęs pristatymo kokybė atsiranda mokantis, kuriant, analizuojant savo darbą ir taip kaupiant patirtį. Facebook paskyroje atvaizduotas „Jaukurų“ salonų interjeras ir nuotraukų albumuose pristatoma produkcija neleidžia suabejoti ieškantiems kokybės. Tačiau, įmonė turi atrasti tą skiriančią ribą tarp produkcijos pristatymo salone ir Facebook kanale ir ją pašalinti. Linkime sėkmės ir gero darbo !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.