Elektroninės parduotuvės priežiūros sąnaudos

Kadangi iš savo klientų, kuriems projektuojame ir kuriame elektronines parduotuves, dažnai gauname pačių įvairiausių klausimų (tokių kaip: kokie papildomi kaštai jų laukia prižiūrint prekybos sistemą, kaip juos planuotis, kokiems darbams galima skirti daugiau finansų, o kur galima pataupyti ir pan.) nutarėme pasiūlyti pagrindinių sąnaudų sąrašą, kurias patiria kiekvienas elektroninės parduotuvės savininkas. Informacija ypač naudinga dar tik ketinantiems užsiimti internetine prekyba. Ji leis tiksliau planuoti išlaidas ir detaliau paruošti būsimo verslo planą.

1. Mokestis už pinigines operacijas

Nepamirškite, kad kiekviena mokėjimų sistema, kurią įsidiegsite taiko tam tikrą mokestį nuo kiekvieno mokėjimo. Kartais šis procentas būna gana didelis. Tarkime, kai kuriem bankams Lietuvoje už vieną pavedimą gali tekti sumokėti 1 Lt. Taigi, prekiaujant nebrangiomis prekėmis, tarkime iki 10 Lt, toks banko tarifas gali ženkliai koreguoti jūsų kainodarą ir pajamas.

Susipažinkite su mokėjimai.lt taikomais įkainiais.

2. Svetainės ir mokėjimų saugumas

Kadangi elektroninė prekyba yra susijusi su pinigų pervedimais internetu, šis procesas turi būti saugus ir patikimas. T.y. garantuoti Jūsų klientams ir jų pinigams garantiją, kad jie nedings. Saugumo užtikrinimas taip pat kuria papildomą vertę internetinei parduotuvei bei pasitikėjimą joje dirbančiais žmonėmis. Saugumo sistemos leidžia pirkėjams lengviau patikėti pinigus Jūsų e-parduotuvei. Saugumo sertifikatus svetainėms ir mokėjimų operacijoms teikia įvairios įmonės, kuriančios skirtingų lygių pasiūlymus, priklausančius nuo prekybos sistemos dydžio, finansinių operacijų įvairovės ir pan. Saugumo sertifikatų kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių per metus.

Įmonė Comodo viena iš pagrindinių rinkos dalyvių web saugumo srityje. Susipažinkite su įmonės planais elektroninei komercijai.

3. Įsimenamas arba verslo kryptį atitinkantis e-paruodtuvės interneto adresas

Internetinio adreso kaina gali smarkiai varijuoti. Jeigu norėsite turėti internetinį adresą, kuriame būtų žodžiai būdingi Jūsų verslui ar žodžiai plačiai paplitę kaip populiarus žargonas, asociacijos su prekių ženklais, tuomet turėsite mokėti galbūt dideles sumas, kadangi tokie interneto adresai yra dažniausiai nupirkti perpardavėjų ir laukia savo klientų. Tačiau panaudojus kūrybiškumą, interneto adresą galima įsigyti už standartinę 25 Lt (be PVM) kainą metams.

UAB „Interneto vizija“ svetainių adresų registracijos kainos.

4. Serverio planas

Kiekvienam interneto projektui reikalinga vieta serveryje iš kurio jis būtų pasiekiamas viso pasaulio žmonėms besinaudojantiems internetu. Priklausomai nuo parduotuvės techninio sprendimo ir numatomo lankytojų srauto apimties vieta serveryje gali kinuoti nuo 100 Lt iki 1000 Lt per metus.

Plačiau su serverių planais galite susipažinti UAB „Interneto vizija“ svetainėje.

5. Prekių pristatymo kaštai

Reikės apsispręsti kam perkelsite prekių pristatymo sąnaudas: įtrauksite jas į prekės kainą ir pristatysite, tarsi, nemokamai ar pateiksite kaip papildomą mokestį pirkėjui. Pristatymo sąnaudos priklausys ir nuo pasirinkto prekių gebenimo pirkėjams būdo: ar vešite savo transportu, ar naudositės pašto ar kurjerių paslaugomis. Papildomai pamokestinamos sunkesnės ir didesnių gabaritų prekės, taip pat nestandartinių prekių užnešimo į bet kurį aukštą paslauga.

6. Rinkodara

Kaip ir kiekvienam verslui taip ir elektroninėms parduotuvėms galioja tos pačios rinkodaros taisyklės. Beje, kartais atrodo, jog internete jos netgi nuožmesnės ir intesyvesnės. Parduotuvė be reklamos internete bus beveik nematoma. Reikiamų klientų srauto ir planuojamos apyvartos nepasieksite, jeigu savo e-shop’o ir jo asortimento aktyviai nereklamuosite. Todėl reikės investuoti į banerius lankomuose portaluose, Google Adwords reklamą, kurti paskyras socialiniuose tinkluose, daryti akcijas, dalinti dovanas ir pan. Investicijų sumos į rinkodarą yra sunkiausiai apibrėžiamos. Galime išleisti dideles sumas ir nepasiekti norimų rezultatų, o galima pastelkus kūrybiškumą išleisti gana nedaug pinigų, tačiau pranokti prekybos apimties lūkesčius.

Sukūrus internetinę parduotuvę, reikėtų numatyti ir suplanuoti aukščiau išvardintus kaštus, norint, kad prekyba vyktų sklandžiau ir būtų labiau prognozuojama. Žinoma, reikia nepamiršti, kad elektroninėje parduotuvėje vyksta labai panašus bendravimas su klientais kaip ir realioje krautuvėje. Klientams kyla daug įvairių klausimų, juos turite nuolat atsakinėti, rūpintis, kad lankytojams būtų viskas, aišku, kad jie laiku gautų visus rūpimus atsakymus, pateikti papildomą informaciją apie prekes. Taip pat turėsite skirti laiko statistinei svetainės lankomumo ir prekybos rodiklių analizei, iš kurių spręsite, kaip vyksta verslas ir, kaip reikėtų tobulinti parduotuvę. Svarbu nepamiršti, kad tai nėra baigtinis produktas, o nuolat kintantis ir nuolat prisitaikantis prie sparčiai besikeičiančios internetinės prekybos sąlygų.

elektronine parduotuve

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.