Ekonominis marketingas automobilių remonto versle

Nors automobilių pardavimų verslo marketingo specialistai nuolat pristato naujų automobilių modelius video reklamose televizijoje, Youtube ir kituose brangiuose kanaluose, automobilių remonto verslo marketingo priemonės Lietuvoje nėra tokios spalvingos ir dažnai pastebimos viešumoje. Taip greičiausiai nutinka dėl investicijų stygiaus ir visuomenėje susiformavusios remonto kaip „pigios, bet geros“ paslaugos supratimo.  Tačiau kai kurios smulkios vietos įmonės ieško klientų išmokdamos ir panaudodamos laiko patikrintus elektroninio marketingo receptus.

Šiame straipsnyje panagrinėsime keletą mūsų dėmesį atkreipusių pavyzdžių, orientuotų į skirtingą auditoriją.

Facebook paskyra „Automobilių remontas“

Facebook: https://www.facebook.com/automobiliuremontas
Svetainė: http://www.automobiliuremontas.lt

Brendo perduodama žinutė: kokybiškas automobilių remontas.
Tikslinė auditorija: automobilių entuziastai ir remontuotinų automobilių savininkai.

Lentelėje išvardinsime reklamos kanalus ir pristatysime skleidžiamą informaciją .

Reklamos kanalas Informacija Intensyvumas
Facebook Kasdieniai fotoreportažai ir videoreportažai iš dirbtuvių.
Dažnai besikeičiančios antraštės nuotraukos.
Mokomieji vaizdo klipai, pristatantys techniką
Įvairūs kiti foto ir video reportažai
Akcijos
3 -4 žinutės per dieną
Interneto svetainė Gana smulkmeniškas paslaugų aprašymas.
Informacija tekstinė, nuotraukos arba video, įkeltas iš Youtube kanalo.
Youtube Pastaruoju metu dedama mažiau video pavyzdžių nei Facebook.

Tuo tarpu, kai daugybė didesnių Kauno servisų reklamuojasi Google Adwords, „Servisas 007“ reklamuojasi prisistatydamas originaliu turiniu: drąsiai, viešai ir atvirai. Medžiagai paruošti ir apdoroti įdedama daug darbo ir laiko, taip įmonė suteikia jos potencialiems klientams ir besidominties automobilių sritimi papildomą naudą, kas per ilgą laikotarpį turėtų atsipirkti (apie 5200 Facebook fanų, 140 reitingavo įmonę vidutiniškai 4.5 balu, geros rekomendacijos).

Nors Facebook komunikacijoje ir pastebimas nuotraukų paprastumas, kameros nestabilumas, auditorija reaguoja į paskyros turinį pakankamai aktyviai. Daugiausiai sulaukiama dviejų reakcijų: klausimų, kaip padaryti tuos darbus (profesionalų meistrų, potencialių klientų auditorija) ir klausimų, kiek kainuotų (potencialių klientų auditorija). Plėsdami savo kaip ekspertų žinomumą įmonė tinkamai žengia žingsnį ir reklamuoja įsimenamą savo serviso pavadinimą.

Pagrindinis mūsų pastebėtas trūkumas šioje visoje kampanijoje – ant nuotraukų sudėti vandens ženklai su per visą nuotrauką atkartojamu smulkiu serviso logotipu. Šis informacinis triukšmas trukdo įsigilinti į informaciją. Ir jei šis sprendimas buvo priimtas siekiant apsaugoti originalias nuotraukas, rekomenduotume to nedaryti: taip daugiau žalos ir neaiškumo patiria klientas nei naudos gauna įmonė, išsaugodama savo sukurtą medžiagą. Dalinantis nepažymėta medžiaga arba žymint kukliau galima gauti daug didesnės naudos nei iki šiol.

Kitas trūkumas – Facebook bendraujama nenaudojant lietuviškų rašmenų. Jei norima parodyti įmonės kompetenciją ir atvirumą technikos srityje, reikia tai daryti korektiškai, nes kitu atveju galima pasiekti priešingą rezultatą: auditorija supras, jog informacija su jais dalinasi lietuviškai nerašantys (arba beraščiai) žmonės.

Svetainėje turinys sukurtas pagal visus šiuolaikinio SEO standartus, daug įterptų nuotraukų ir vaizdo klipų. Išsamus tekstas kai kuriose vietose kartojasi, kai kuriose išeinama iš rašymo stiliaus, tačiau šie smulkūs trūkumai nesukliudė atsidurti pirmose pozicijose pagal „automobiliu remontas kaune“.

Bamperių remontas Kaune

Svetainė: skelbiu.lt

Su automobilio bamperius remontuojančiu meistru susipažinome Google pagalba. Google įvedę „bamperiu remontas kaunas“ pirmuosiuose rezultatuose išvysite skelbiu.lt tinklalapį. Kadangi, matyt, paslaugos konkurencija Google nėra didelė, skelbiu.lt rezultatą randame pirmose pozicijose. Svetainėje pasirinkus Kauno miesto filtrą antroje pozicijoje aptiksite skelbimą apie bamperių remontą ir dažymą Kaune.

bamperiu-remontas

Marketingo sprendimas kuklus, bet orientuotas į skelbimuose paslaugų ieškančius ir jomis pasitikinčius žmones: prie skelbimo gilesnio aprašymo randame apie 30 teigiamų atsiliepimų.  Nors kai kurie atrodo panašūs, tačiau nemažai pasirodo unikalių ir įtikina. Kadangi paslauga aktuali, nusprendžiame pasidomėti dėl jos kainos.

Paskambinus atsiliepia vyriškis ir pakviečia atvykti į jo garažą ir apžiūrėti bamperio trūkius, jei sutarsime dėl kainos, pažada iš karto sutvarkyti. Pirmas žingsnis teisingas – nesuteikiama abstrakčių lūkesčių, kviečiama pabendrauti gyvai įvertinti automobilio būklę.

Nuvykus apžiūrai sutariame sumą, terminą, darbai atliekami laiku ir puikiai. Pabendravus apie verslą plačiau, meistras paatvirauja ir nedrąsiai paprašo: jei patiko paslauga, galite parašyti atsiliepimą skelbiu.lt svetainėje ? Sunku ir nesutikti. Štai ir paprastas atsakymas – rekomendacijos yra svarbi šio 15 metų patirtį šioje srityje turinčio meistro darbo dalis.

Kad ir kokia paprasta bebūtų, ši schema veikia ir yra labai efektyvi ieškant ir klientų, ir partnerių. Gal būt vertėtų elgtis dar drąsiau (bent sezono metu), kaip daro konkurentai ir pasirinkti iškėlimo į pirmą vietą paslaugą, kuri kainuoja 2 lt/dienai. Taip per mėnesį išleidus apie 50 Lt būtų galima atsikvėpti nuo paslaugų skelbimų pakartotinių įkėlimų – sistema dirbtų verslui. o ne priešingai.

Nesvarbu, kokie būtų biudžetai, o ypač, kai jie maži, kiekviena marketingo detalė yra svarbi. Ar tai masinis informavimas apie technologijas, ar rekomendacijų paieška – visos strategijos yra vienodai svarbios ir atliekant jas iki galo duoda gerų rezultatų. Kad ir koks verslas bebūtų, klientų problemų sprendimas, o ne detalių remontas turi būti prioritetiniai tikslai. Tie, kas sugeba tai suprasti, žengia į priekį, nesupratę greitai atsilieka ir tampa išmesti už borto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.