Dviguba sutartis dėl interneto svetainės dizaino

Jau esame rašę apie ypatingus bendravimo su klientais atvejus („Interneto svetainių klientai Lietuvoje„, „IT verslas: bendravimo su klientais ypatumai„). Nuolat skaitydami įvairius savo srities interneto tinklaraščius aptikome atsakymą, kaip išspręsti dažnai pasitaikančią problemą, kuomet suderinus svetainės dizaino pavyzdį su klientu ir jį suprogramavus bei sukėlus turinį, klientas dar kartą persigalvoja ir prašo esminių dizaino pakeitimų. Iš ties, tokį problemos sprendimą jau ruošėmės taikyti savo veikloje, tačiau aptiktas mūsų kolegų pagal veiklos sritį straipsnis, patvirtino, kad mūsų ketinimai yra adekvatūs.

Koks tai būdas? Jis labai paprastas. Kuomet pateikiate klientui rinktis patinkantį dizaino variantą iš keletos pasiūlytų ir kuomet atliekate pakeitimus, kurių jis pageidauja, sudarykite naują sutartį, kurioje būtų pažymėta, koks dizainas bus naudojamas ir, kad jokie pakeitimai daugiau nebus atliekami. Net neįsivaizduojate, kaip palengvinsite situaciją sau ir išlaisvinsite klientą iš jo paties apsisprendimo pinklių.

Ir trumpo įrašo pabaigai, pastebėjimas turintis būti vykdomas pagal nutylėjimą: niekuomet nekelkite padarytos svetainės failų į kliento serverį, kol jis nepervedė visos sutartos sumos.

Straipsnio nuoroda, kuriame aptarta identiška istorija apie nuolatinius klientų nuomonės keitimus dėl svetainės dizaino ir kaip jų išvengti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.