Dar kartą apie mokamus WordPress dizaino šablonus

Vienareikšmio atsakymo, žinoma, duoti negalime, tačiau privalome atkreipti dėmesį tų žmonių, kurie ketina artimniausiu laiku savarankiškai ir nebrangiai susikurti svetainę įsigyjant mokamus WordPress dizaino šablonus. Pastaroji mūsų patirtis dar kartą parodė, kad internetas pilnas ne tik naudingų ir kokybiškų gaminių bei paslaugų, bet dar daugiau jame galima rasti vienadienių, neišbaigtų, netobulų ir nekokybiškų prekių pasiūlymų.

Kalbame būtent apie mokamas WordPress dizaino temas. Taupydami klientų lėšas ir investicijas į internetines svetaines, mes dažnai siūlome naudotis nemokama WordPress turinio valdymo sistema (TVS) ir nemokamais WordPress dizaino šablonais. Šiuo atveju mokestį imame tik už TVS konfigūravimą ir dizaino pritaikymo darbus.

Turėdami patirties naudojant begales įvairiausių WordPress dizaino šablonų, pastebėjome, kad nemokama vertė iš tiesų turi dvi tiesas:

 • nemokamas dizainas tinka tik tuomet, jeigu jis tinka toks, koks yra – be jokių pakeitimų. Vieta logotipui – tinka, sidebar’o struktūra – tinka, spalvos – tinka, antraščių/teksto/header‘io ir kt. šriftai – tinka, meniu pozicija – tinka, slider‘io atvaizdavimas – tinka ir t.t.
 • jeigu tinka tik koncepcija (kad ir kas tai būtų kliento galvoje) ir reikės įvairių pakeitimų, 9 atvejais iš dešimties susidursime su didžiulėmis laiko sąnaudomis. Beveik visi nemokami dizaino šablonai yra neišbaigti, neišdirbti iki galo, juose palikta daugybė įvairiausių klaidų, kurios paprastai užkerta kelia net iš pažiūros paprastam redagavimui. Tuomet tenka gilintis į kodą, bandyti ieškoti broko ir gerokai gaišti laiką. O tai didina projekto biudžetą, tuo tarpu klientas apie tai net nenori girdėti. Juk svetainė tėra už 500 Lt su nemokamu dizainu, kurį jis pats išsirinko.

Turėdami karčią nemokamų dizaino template‘ų patirtį, su didelėmis dvejonėmis žvelgdavome ir į WordPress dizaino šablonus pardavinėjamus už 10, 50 ar 100 $. Išaušo diena pabandyti ir šiuos dizainerių kūrinius. Nors visuomet savo abejones perduodame ir pagrindžiame savo klientams, keletas jų žengė tuo keliu ir nutarė įsigyti labai patinkančias mokamas dizaino versijas. Mūsų nepasitikėjimas buvo patvirtintas. Mokamų dizainų pavyzdžių rinkoje situacija ta pati: nereikia dizaine atlikti jokių pakeitimų – turėsite ir vargo nematysite, norėsite jį patobulinti – susidursite su mažesnėmis ar didesnėmis problemomis.

Paskutinis šios praktikos pavyzdys Timeless template‘as iš DDSTUDIOS už 45 $ bandytas taikyti tarptautiniam medijų meno ir muzikos festivalio Centras svetainei. Turėjome rimtų bėdų. Kai kurios taip ir liko nepašalintos (pagal kliento pageidavimą). Šios temos kūrėjai klientų aptarnavimui dėmesio neskiria visiškai – negavome jokio atsakymo į prašymą pagelbėti aiškinantis tam tikrus temos veikimo niuansus. Gaila, jog ne visuomet padeda išsiaiškinti temos kokybę el. prekybos sistemose esantys reitingai ar klientų komentarai.

Taigi, belieka pasikliauti patirtimi. Ją ir norėjome perduoti. Galbūt verta pamąstyti apie tikrai originalų dizainą tenkinantį visus Jūsų poreikius ir atitinkantį susikurtą viziją?

svetainiu dizaino sablonai

2 komentarai

 1. Giedrius

  Nenoriu vėl įsivelti į piktumus, bet dizaino pirkimas yra vienas iš greičiausių ir pigiausių būdų gauti iš kliento „that is not what i wanted“.
  Duodi klientui dizaino parduotuvės linką, sakai išsirink tris labiausiai patinkančius, tada kartu susėdat ir nusiperkat tą vienintelį, vienas, du – užmaunat – turit su klientu apie ką kalbėti, vietoj to kad dizaineris savaitę paišytų kelis variantus, po pirmo pokalbio su klientu visus išmestų, pradėtų iš naujo ir keistų, keistų, keistų.
  Kas kad užmautas dizainas pilnai neatitinka kliento poreikių, gal vietom kreivai veikia – bet turit gerą pagrindą evoliucijai už vienos ar pusantros programerio valandos kainą, jeigu nenusipirkot visiško šlamšto, pafixinti lengviau, negu viską padaryti nuo nulio.
  Žinoma, man buvo atvejų, kai perverčia parduodamus dizainus ir sako nieko gero nemačiau – tas irgi neblogai, klientui ateina suvokimas „kad padarykit ką nors paprasto, kaip pas apple“ nelabai realus noras, galima klausti kas konkrečiai nepatinka dizainuose, kuriuos tu pirktum.

  Atsakyti
 2. admin Įrašo autorius(-ė)

  „Pilnai neatitinka kliento poreikių“ tiesiog labai dažnai reiškia, kad programuotojas dirba tiek pat ar net daugiau nei dirbtų profesionalus dizaineris. Būtent apie tai ir šis straipsnis. OK, sakykim, mūsų programuotojai per mažai patyrę.

  Jeigu konkrečiai neišsiaiškini (ir nepaaiškini klientui), kad konkrečiose dizaino vietose jis turės paskelbimui atitinkamą turinį ir, kad visos struktūros detalės liks savo vietose ir visa tai aprašai sutartyje – tik tuomet mes pradedame darbą su nemokamu WP dizainu.

  Visgi – nors ir apgailestaudami – mes, deja, dirbam ne universiteto sąlygomis, kurios visuomet ekonominius uždavinius sprendžia idealiomis rinkos sąlygomis. Realybėje to nebūna. Ir toks paprastas pasakymas „Kas kad užmautas dizainas pilnai neatitinka kliento poreikių, gal vietom kreivai veikia “ dažniausiai reiškia ilgas krapštymosi , bendravimo ir klaidų taisymo valandas. Idealių klientų mes neturėjome, o paaiškinti, kad voila jis dabar mokės už papildomas programuotojo valandas, nes „nemokamas dizainas“ neveikia, dar nepavyko. Juk jis perka svetainę tik už 499.99 Lt.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.