Ar atliekate savo internetinių projektų analizę ir vertinimą – Case Study?

Cometos blog’e vieną pagrindinių rašinių dalį sudaro atliktų projektų pristatymai, kurie priklausomai nuo sudėtingumo pavirsta trumpa analize ar tiesiog įdiegtų funkcijų išvardijimu. Anglakalbėse šalyse ši atliktų darbų refleksija vadinama case study. Ją atlieka beveik visos rimtai į savo darbą žiūrinčios web development kompanijos, tarkime, puikus lietuviškos sėkmės pavyzdys Devbridge ar viena didesnių Londono studijų Lilo.

Case study terminas atsirado socialinių ir gamtos mokslų srityje. Tai gali būti tam tikrų įvykių, faktų, tyrimų ar padarytų darbų paaiškinamoji arba aprašomoji apžvalga – analizė.

Iš tiesų visai paprasta parašyti case study, kai darbo pradžioje buvo išsikelti tikslai ir buvo aiškiai žinoma, ką reikia konkrečiai padaryti. Deja, mūsų šalies rinkoje interneto projektų srityje bent jau mūsų nedidelei kompanijai neteko įgyvendinti tokios internetinės idėjos, kuriai būtų keliamas tikslas padidinti, tarkime, prenumeratorių (subscriber‘ių) skaičių nuo 10 iki 50 per dieną. Dažniausiai mums užduotys formuluojamos taip: „kad būtų gražu“ arba „kad būtų paprasta“ (reikalavimas TVS’ui). Ir visai nesvarbu ar mes stengsimės kokią nors funkciją pastumti į dešinę ar į kairę, kad ji lankytojui būtų greičiau pasiekiama.

Žinoma, projekto analizės pristatymas įvairių įmonių suprantamas labai skirtingai. Vienos paaiškina, kaip atlikti patobulinimai pagerino tam tikrus kliento verslo niuansus, kiti pasitenkina surašydami programavimo kalbas, naudotas projekte.

Mes iš savo patirties galime pasakyti, kad net ir menkiausio atlikto projekto aprašymas leidžia pamatyti, ką naujo pritaikei, ką naujo pasiūlei, kaip patobulėjai atlikdamas naują užduotį ar tiesiog pažvelgti, ar naudingai praleidai laiką, skirtą darbui. Ir tuomet pamatai, kad sukūrus naują interneto svetainę, nelabai turi ką apie ją papasakoti, nes spalvas parinkai atsitiktinai, struktūrą dėliojai kaip ir paprastai, background‘as ir šriftai tikrai galėtų būti geresni, be to, vaizdas kurkas būtų geresnis, jeigu būtų panaudoti keli jQuery plugin’ai ir t.t. Jeigu nėra ką papasakoti apie naują projektą, reiškia laikas praėjo veltui, žinios liko tos pačios ir sekantis projektas gali būti pavojingai panašus į praeitą.

Ką daryti? Parašyti case study, kad ir labai trumpą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.